Connect with us

Tervis

TAI kutsub alkoholist puhkama

TAI
1.septembril algatab Tervise Arengu Instituut (TAI) aktsiooni “Septembris ei joo” ning kutsub inimesi ka sel aastal septembrikuus alkoholist pausi pidama.
Eelmisel aastal tuli järeluuringu andmetel üleskutsega kaasa hinnanguliselt 59 000 inimest ning sel aastal oodatakse veelgi aktiivsemat osavõttu. Aktsiooniga on kutsutud liituma kõik, olenemata sellest, millised on varasemad alkoholitarbimise harjumused.
Sel aastal pööratakse kampaaniaga tähelepanu alkoholist loobumise kasudele. Alkovaba kuu raames jagavad eriala spetsialistid teadmisi, kuidas alkoholist loobumine mõjutab välimust, kaalu, suhteid, und ja üldist enese­tunnet.
“Kampaaniaga soovime inimestele meelde tuletada, et alkohol ei ole tavaline toiduaine, vaid see koormab nii füüsilist kui vaimset tervist ja isegi ainult üks alkoholivaba kuu aitab märkimisväärselt parandada enesetunnet ja elukvaliteeti. Veelgi olulisem, et selline kogemus aitab pikemas perspektiivis oma alkoholitarvitamist paremini kontrolli all hoida ning selle kasusid vahetult tunnetada ja paremini mõista,” selgitas TAI alkoholi ja tubaka vald­konna juht Anneli Sammel.
“Septembris ei joo” aktsiooniga liitumiseks ei ole vaja ennast registreerida. Piisab, kui on soov järele proovida, kuidas alkoholivaba kuu enesetunnet ja igapäevast elurütmi mõjutab. Sammel ütles, et pakutakse võimalust ka teistele oma osalemisest teada anda, et neid julgustada üleskutsega kaasa tulema.
Varasemate aastate kogemus näitab, et enamikul osalejatest (82% eelmisel aastal) õnnestub september alkoholivabalt läbida ning see parandab märgatavalt nende enesetunnet ja elukvaliteeti. Mullu osalenutest ligi 70% plaanis järgmisel aastal aktsiooniga taas kaasa tulla. Paljud aktsioonis osalejad soovitaks seda ka oma sõpradele-tuttavatele.
Alkoholikultuuri kujundamises on oma roll kõigil. “Kutsume ka sel aastal tööandjaid ning erinevaid organisatsioone ja kollektiive algatust toetama. See on tööandjatele hea võimalus, näidata eeskuju ja poolehoidu tervislikele eluviisidele,” lisas Sammel.
Rohkem infot ja tuge saab veebilehelt septembriseijoo.alkoinfo.ee (https://septembriseijoo.alkoinfo.ee) ja Facebooki lehelt “Septembris ei joo” (https://www.facebook.com/septembriseijoo/).
Kampaaniat “Septembris ei joo” rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest programmi “Kainem ja tervem Eesti” raames.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...