Connect with us

Tervis

Suvevolle kuues hooaeg algab

MTÜ Hiiumaa Võrkpall
Viis aastat on toimunud samaaegselt rannavolleväljakutel üle Eesti Credit24 rahvaliiga Suvevolle. Nii ka Kärdla rannas.
Selleks, et suvevollel osaleda, tuleb ainult kohale tulla ega pea isegi kuuluma ühtegi võistkonda, sest tiimid moodustatakse alati enne iga turniiri kohapeal.

Esimesel etapil võistkonnad loositakse, järgnevatel aga on mängijad saanud vastavalt eelmisel etapil saavutatud tulemustele reitingu, mille alusel võistkonnad komplekteeritakse.
Reitinguarvestust peetakse naiste ja meeste arvestuses eraldi. Nii on garanteeritud iga kord uus ja veel toredam võistkond. Sama reitingu alusel võib minna mängima ükskõik millisesse teise Eestimaa piirkonda.
Seitse järjestikust volleteisipäeva algavad 7. juunil kell 18 Kärdla rannavolleplatsidel. Lisaks Kärdlale saab mängida veel Põltsamaal, Jõhvis, Põlvas, Paides, Pirital, Mustamäel, Taeblas, Kuressaares, Pärnus, Rakveres, Tartus, Võrus, Viljandis, Otepääl, Tõrvas, Kohilas ja Kloogarannas. Mängima pääsevad kõik, kes on vähemalt 14aastased. Kehtivad saalivõrkpalli reeglid, mis on kohandatud välitingimustele ning võistkonnas on vastavalt osalejate arvule kas kolm või neli mängijat. Lisateavet saab alati kohapealt.
Autasustatakse iga etapi esikolmikusse jõudnuid ning hooaja kokkuvõttes parima reitinguga mängijaid. Eelmisel aastal sai naistest Kärdlas kõrgeima reitingu Marge Vähter, kes seitsme etapiga kogus 82 punkti. Teine oli sama punktide arvuga hiidlane Mirje Roasto, kelle koduväljakuks oli Tartu. Naisi osales kokku 463.
Meeste arvestuses oli Kärdlas edukaim 76 punktiga Joosep Stomma, mis Eesti reitingutabelis andis  talle 862 osalenud mehe seas tubli 13. koha.
Kärdla etappe korraldavad Ülari Kaibald ja Marge Vähter. Mängude läbiviimist toetavad lisaks Hiiumaa spordikoolile ka Hiiumaa spordiliit ja Eesti kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp.
Väljakuid korrastasid Hiiumaa spordikool, OÜ Hiiu Teed ja treener Ülari Kaibald.

Veel lugemist:

Uudised

Täna külastas Hiiumaad NASA astronaut Nicole Aunapu Mann, kelle esivanemad pärit Käina lähedalt Villemi külast. Reis kosmosesse pani teda end koduplaneedil veelgi kodusemalt tundma....

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...