Jälgi meid

UUDISED

Suvehiidlane 2020 ja Hiiumaa Open paarismängudes

Tiiu Masing
Hiiumaa lahtised meistrivõistlused tennise paaris­mängus peeti 17.–19. juulini Kärdla tenniseväljakutel.
Sellest, kes on meistrid, kes tiitlivõitjad ning millal üks või teine võistlus alguse ja nime sai, kirjutab TIIU MASING Hiiumaa tenniseklubist.
Lahtiste meistrivõistluste ajal jäi osalejatelegi nimetamata, et meeste üksikmängu turniir toimus sel suvel 25. korda. Kuuendal aastal praeguse nime “Suvehiidlane” saanud turniiriga alustasime juulis 1996. Osaks Hiiumaa lahtistest meistrivõistlustest sai see aastal 2004. Võitjate seas on olnud nii külalisena saarele tulnuid kui ehtsaid suvehiidlasi, aastail 2000 ja 2004 aga oli parim meie oma klubi kasvandik.
Tiitli Suvehiidlane 2020 võitis Priit Suitslepp, kes nüüdseks on Hiiumaa tennise­klubi liige. Ta sai sellega hakkama kolmandat korda ehk sama­võrd, kui mullune võitja, suvehiidlane Rein Aksim, kes paraku tiitlit kaitsma tulla ei saanud. Finaalis nägime taas meie Leemet Kääri, kuid vastase relvastus oli selgi korral parem. Kolmanda koha pälvis Kristjan Metsanurm võiduga venna Märt Metsanurme üle. Osalejatest vanuses 45+ pürgis kõrgeimale kohale ehk viiendaks Rando Reining.
Paarismängud Hiiumaa Open
1990. aasta augustis Hiiumaa Open`i “esiklapsena” sündinud meeste paarismängud jäid eelmise sajandi lõpus ilma tõttu ühel aastal vahele, mistap selgusid meistrid tänavu 30. korda.
Turniiri võitsid Leemet Käär ja Priit Suitslepp, kohtudes finaalis paariga Ago Rist ja Indrek Sepp. Mängus kolmanda koha eest tegeliku lõpplahenduseni ei jõutudki – ühe mängija jalavigastus otsustava kiire lõppmängu alguses andis võidu eduseisus olnud paarile Kristjan Metsanurm ja Märt Metsanurm.
Leemet ja Priit nagu ka Ago on koos erinevate partneritega selles mänguliigis mõnelgi varasemal korral turniiritabeli tippu jõudnud. Ka naiste paaris­mängudes, mis tulid Hiiumaa Open`il päevakorda 1997. aastal, selgusid võitjad 25. korda – 2003. aastal mängiti seda võistlust koguni kahel korral.
Käesoleva suve edukaim naispaar Liisi Käär ja Anete Tammeveski on näidanud oma paremust konkurentide ees järjepanu neli aastat. Seekordsed finaalivastased olid neil Kristi Linkov ja Moonika Roosnupp. Kolmanda koha mängisid välja Maarika Matt ja Marina Väljas.
Segapaarismängud on mõneti pikema ajalooga, kuid järjekorranumbri 25 saab ette kirjutada alles järgmisel suvel. 1994. aastal Hiiumaa Open`i kavva tulnud mängu­liigil oli sajandivahetuse paiku kolmeaastane paus. Edasi on läinud aina tõusvas joones ja tänavugi osales 16 paari. Tabeli kõrgeim koht pika võistluspäeva lõpus kuulus kolmandat aastat järjest paarile Leemet Käär ja Liisi Käär. Esmakordselt mängisid finaalis Georg Linkov juunior ja Kristi Linkov. Kolmandale kohale võitlesid end Argo Vasar ja Maarika Matt.
Noorte parimad
Selliseid vägevaid lahtisi noorteturniire nagu meie väljakutel toimusid 90ndatel, ei ole olnud juba mõnda aega. Lahtisi noorteturniire nimetusega Noor Suvehiidlane noormeestele aga on mängitud alates aastast 2008 ja neidudele aastast 2012.
Vanuseklassi P14–19 meistriks hiidlaste Oliver Matto ja Quentin Apri ees tuli Mattias Leomar.
Ka T14–19 esikoht läks Tallinna Kalevi tennisekooli õpilasele. Mirtel Rist mängis finaalis üle suvehiidlase Elis Ulla. Kolmanda koha mängu otsustavas kiires lõpp­mängus jäi meie Saara Nõmm kahe punktiga alla Karin-Brit Liinsoole.

Veel lugemist:

UUDISED

Toivo Pruuli mälestus­võistlus Kärdla staadionil algab laupäeval, 2. juulil kell 12. Mälestusvõistluse alad on: poisid ja mehed 100 m jooks, kaugushüpe ja odavise; tüdrukud...

UUDISED

Jahtklubi Dago kaks avamerejahti, Olympic ja Matilda 4 teisi aluseid esikohakonkurentsi ei lubanud ning lõpetasid Eesti-Soome meistrivõistlused ORC A klassis vastavalt esimesel ja teisel...

UUDISED

Hiidlaste korvpalliklubi Askus korraldas hiljuti korvpallipoistele meistri­võistlused, trenne käib andmas Hiiumaalt sirgunud mängija Martin Paasoja. Mida on veel kavas teha selleks, et korvpallihuvi Hiiumaa...

UUDISED

On teist päeva tuulevaikne ja astronoomilise sügise saabumise päeval kohal ka öökülm. Aga sellest, kuidas nädalajagu päevi tuul möllas ja trikitas lendulöödud pallidega, võivad...