Connect with us

Uudised

Suusamaraton toimub ka ilma lumeta

Hiiumaa jooksugrupp
Laupäeval leiab Hiiumaal aset aasta esimene suur rahvaspordipidu: maastikujooksu võistlus, mis nagu mullugi suures lumeootuses reklaamiti välja suusamaratoni nime all.
Järjekorras teist suusa­mara­toni ei olegi viie aasta jooksul aset leidnud, kuna veebruari teine pool on olnud Hiiumaal lumevaene.
Spordiürituste kalendri rikastamiseks ja tervisliku liikumise propageerimiseks on maratoni korraldajad otsustanud suusamaratoni pidada iga ilmaga. Ja otsus on end õigustanud. Nii näiteks võistles eelmisel aastal maastikujooksu lastedistantsil Hiiumaa spordi tulevikutegija Oliver Kivi, kelle ema nentis: “Spordi­võistlusel osalemine on hea võimalus koos perega looduses tervislikult aega veeta, seda eriti vabariigi sünnipäeva pikal nädalavahetusel, kus reeglina veedetakse suur osa ajast televiisori või pidulaua taga istudes.”
MTÜ Hiiumaa Jooksugrupp esindaja Alari Remmelg, kes Kärdla põhikoolis toimunud Eesti Vabariigi 99. aastapäeva kontsert-aktusel võttis vastu Hiiu valla tänukirja südamega tehtud töö eest terviseedenduslike sündmuste korraldamisel, kutsub kõiki hiidlasi25. veebruaril Tahkuna poolsaarele. Seal on tähistatud rajad, kus saab nii joostes mõõtu võtta kui mõnusas tempos sörkida või matkata.
“Tahame võimalikult palju hiidlasi  loodusesse sportlikult aega veetma kutsuda, just seepärast meelitame jooksuvõistluse läbiviimiseks märgistatud metsarajale liikuma ka matkajaid,” selgitas Remmelg.
Hiiumaa esimene suusa­maraton peeti 2013. aastal ja siis võitis 28 km pikkuse distantsi laskesuusataja Martin Remmelg. Lumevaesed talved on järgmiste aastate suusamaratonide korraldamise võimatuks teinud, kuid alates eelmisest aastast toimub suusa­maraton iga ilmaga – lume­puudusel saab raja läbida joostes või matkates 7 km ja 3,5 km pikkusel distantsil.
Liis Remmelg
Hiiumaa suusamaratoni korraldaja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...