Jälgi meid

UUDISED

SUUREMÕISA AMETIKOOL | Täiskasvanute aiandusõppele terendab Hiiumaal lõpp

Kutseharidusreformi käigus tahab haridusministeerium koondada keskhariduse põhise aiandusõppe vaid Räpina Aianduskooli, mis tähendab Hiiumaa Ametikoolis ligikaudu 60% õppetegevuse ära viimist. Kooli nõukogu ja vallavalitsus ei ole plaaniga nõus.

Ametikooli õppurite hooldatav Suuremõisa aed leiab palju imetlemist. | Viive-Kai Rebane

Suuremõisas tegutseva Hiiumaa Ametikooli (HAK) peakohal ripub kärpekirves. Riigi hinnangul on aianduse valdkonnas 146% ülepakkumine ning seega nähakse selles valdkonnas pakkumise mahu vähenemist ette vähemalt poole võrra. Kui mõnel kärbitaval erialal lahendatakse olukord kahe kooli põhjal, siis aianduses soovitakse kogu õpe koondada vaid aiandusega tegelevasse Räpina Aianduskooli.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!