Connect with us

Uudised

Suitsuprii klassi programmis alustab 124 õpilast

Tervise arengu instituudi ennetus­programmis “Suitsuprii klass” osaleb sel aastal 840 klassi kokku ligi 14 000 õpilasega üle Eesti, Hiiumaalt üheksa klassi ja 124 õpilast.
“Õpilaste tubakast eemale hoidmiseks ei kasutata “Suitsuprii klassi” programmis hirmutamist ega järelevalvet, vaid soovitavat käitumisviisi ehk tunnustatakse mittesuitsetamist,” selgitas Tervise arengu instituudi spetsialist Minni Saapar. “Programmil on ka sotsiaalne mõõde – soovime rõhutada osalejate isiklikku vastutust ja tõsta klasside ühtekuuluvustunnet, võimaldades neil koos ühise eesmärgi nimel tegutseda.”
Ennetusprogrammis osalevad 4.–9. klasside õpilased. Ühiselt allkirjastatakse klassi leping, millega iga õpilane lubab jääda vähemalt kogu programmi perioodil, oktoobrist märtsini, tubakavabaks. Lisaks suitsetamisele ei tohi tarbida ka muid suitsuvabasid tubakatooteid ega teha vesi­piipu või e-sigaretti.
Lisavõimalus auhinna võitmiseks on lühivideo “Mida ägedat saab teha suitsetamise asemel”, mis tuleb noortel endil teha.
Kõikide suitsupriiks jäänud klasside vahel loositakse aprillis välja 30 rahalist preemiat suurusega 270 eurot, mis on mõeldud matka, ekskursiooni või muu klassiürituse korraldamiseks.
Hiiumaalt osalevad Emmaste põhikooli 6., 7. , 8. ja
9. klass ning Kärdla põhikooli 6., 7.a, 7.b, 8.b ja 9. b klass. Eriti tuleb tunnustada tublisid klassijuhatajaid, kes on asja ette võtnud: need on Katre Pruul, Gerda Danieljants ja Hergo Tasuja Emmaste põhi­koolist ning Tiiu Heldema, Tiina Viisut, Vladimir Barinov, Ain Jepišov ja Anneli Salumaa Kärdla põhikoolist.
Mullu osales ennetusprogrammis 911 klassi, neist suitsupriina püsis 84 protsenti. Loosi tahtel said ühe 270eurose preemia Emmaste põhikooli 9. klassi õpilased. Preemiat kasutasid nad lõpupeo- järgseks preemiareisiks kodusaarel.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...