Connect with us

Uudised

Südamega matkad

Pilt on illustreeriv.

Urmas Selirand
Aitäh Maarja Liigile ja Hiiu vallale, et oskasid Brüsseli rahad meile mönusate matkade jaoks saada!
Esimene oli 12. aprillil, kosmosepäeval, Ristna ninadele, Kalana sadamasse ja Kanska auku, boonusena veel Kalana küla tuur otsa. Üle 20 matkaja erinevais vanuseis ja toonuseis olid vaprad ja kogenud matkajuhi Urve Merendi järel ja ees köigest osa saamas.
Hakkasime Ristna majaka juurest ja Kalana sadamas pidasime pikniku. Säält Kanska auku, muinassadama kohta, ja arheoloogiliste kaevamiste järgi lagunema jäetud arvatavalt Hiiumaa vanimat ja uhkemat törvaahju vaatama.
Kurb hakkas, et ahju ilma kätte toomiseks raha jagus, aga säilitamine paistab üle jöu käivat. Isegi lihtne varikatus oleks abiks. Matk oli aga väga mönus ning seltskond jäi järgnevaid ootama.
Suurel reedel Kärdla kraatris oli ka mönus olnud ning järgmisel päeval Köpu mägimatkale tuli lausa 37 inimest. Rebastemägi ja Kaplimäe ring, öitsvad näsiniined ja Urve loodusjutud.
Ise käisin veel Unikivil tukkumas ja Lelulitsi allikat taasavastamas. Allikas oli puhtaks roogitud ja rahasidki ohverdatud, hää, kui pärimust hoitakse.
Köpu seltsimaja, kunagise ortodoksi kiriku ja kooli juures sai jälle piknikku peetud ja siis Köpu ülemise kalmistu haruldustega tutvutud. Tagasisöidul väisasime Puski kiriku varemeid ja kirikuaeda, kihutasime mööda Hüti klaasikoja pudelitest tehet ausambast, igilumememmede perest, Isabella möisaasemest jne, jms.
Vaatamist ja mötlemist pakkuvad ja südantkorrastavad matkad on alati toredad, eriti kui hää seltskond veel lisa annab. Paar peret oli lapsedki kaasa vötnud ja nönda said köik kopsud osooni ja hinge röömu täis. Veel kord – aitäh Maarja, Urve, bussijuhid, Hiiu vald ja Brüssel!
Urmas Selirand
mönuga matkaja

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....