Jälgi meid

PÜHA LEPA LEHT

Statistika

Viimasel ajal on pea igapäevaselt hakatud esitlema erinevat statistikat. Olgu selleks laevaliiklus, keskmine palgatase, elektrihind või mõni muu valdkond. Teema on niivõrd põnev, et ka Püha Lepa Leht sukeldus sellesse müstilisse maailma. Küsitlesime paljusid Hiiumaa inimesi, tegime matemaatilisi kokkuvõtteid ja nüüd saame teile esitleda koondtulemust. Meie statistika üheks eesmärgiks oli luua ka omamoodi arengukava, mis süvaanalüüsiks toimuvat ja samas tekitaks mõtteid, kuhu me tulevikku silmas pidades suunduma peaksime. Anname muidugi endale ka aru, et paljudes lugejates võib meie kokkuvõte tekitada küsimuse: “Kuidas nii?” Aga just selline ta välja kukkus. Numbrid ei valeta. Alustame nagu ikka tagasihoidlikult ja võtame teemad järjekorras läbi. Selguse huvides olgu öeldud, et Püha Lepa Lehe koostatud Hiiumaa statistika jaoks töötasime välja ainulaadse ning keerulise kvantalgoritmilise arvutuskäigu! Klassikalisest protsendi mõistest (protsent väljendab arvulist suhet üks sajandikosa tervikust) me ennast segada ei lasknud.
Selgus, et neljal hiidlasel kümnest pole statistikast aimugi. See on 85%. Natuke paljuvõitu.
Statistika järgi mõtleb 98% hiiu naistest nõusid pestes: “Kurat, veel üks taldrik!”
Statistika näitab, et kõige rohkem joovad maailmas hiiu koduõlut hiidlased, 80% kogumahust, teine koht kuulub saarlastele – 20% kogumahust.
Statistika järgi unustab 70% Hiiumaa saunakülastajatest pesemise ja 10% ei mäleta saunaskäiku üldse. 20% hiiu meestest väidavad, et lähevad sauna, kuid tegelikult on see ettekääne kodust väljapääsemiseks.
Statistika kohaselt teeskleb 75% Hiiumaa uinuvatest vanaemadest kudumist.
Statistika järgi jäljendab 20% vanaemadest rõõmu oma lapselapsi nähes.
Statistika järgi kiidab sajast küsitletud hiidlasest üheksakümmend Eesti poliitika täielikult heaks ja kümme toetab seda alati. Ülejäänud seitsmelt tuhandelt pole keegi küsinud.
Statistika järgi on sõpruskondades iga neljas inimene vaimselt tasakaalutu. Mõtlesin kolmele oma lähedasemale sõbrale. Nendega on kõik korras! Ilmselt mina siis?
Sünnipäevad on väga kasulikud. Statistika järgi, mida rohkem neid inimesel on, seda kauem ta elab.
Statistika järgi on Hiiumaa suitsetamis­kohtades kõige populaarsem lause: “Kurat, ma jätan homsest maha!”
Statistika järgi imiteerib umbes 65% hiiu naistest tülijärgse kompromissi saavutamist.
Statistika järgi juhtub 80% Hiiumaa õnnetustest köögis ja 100% juhtudest peab mees selle ära sööma.
Statistika kohaselt kuuleb Hiiumaal elav väike ämblik kõige sagedamini fraasi “Issand, kui suur!”
Hiidlaste juulikuu statistika põhjal valiti üksmeelselt kõige külastatavamaks puhke­kohaks külmkapp.
Statistika järgi arvab 100% Hiiumaa karudest, et kõigil turistidel, kellega nad kohtuvad, on kaka püksis.
Statistika järgi söövad naised oma elu jooksul ära 4 kg huulepulka. Sama statistika loogilisust järgides söövad mehed sellest vähemalt 2 kg?
Statistika järgi on kaheksa tuhat Hiiumaa inimest tuuleparkide vastu ja kaheksa tuhat poolt. Protsentarvutuse kohaselt siis 80% poolt ja 80% vastu.
Statistika järgi ei saa 50% inimestest aru, kust algab ja kus lõpeb Kärdla keskväljak. Teine 50% ei saa aru, kust lõpeb ja kus algab?
Statistika järgi otsustab 67% inimesi alles Kärdlasse sõites, millist kauplust külastab. 53% läheb Käinasse poodi.
Statistika järgi ei meeldi 25% hiidlastele kuum ilm, 25% ei meeldi vihm, 25% ei meeldi vaikus ja 25% ei meeldi tuuline ilm.
Statistika järgi ei meeldi 25% hiidlastele kevad, 25% ei meeldi suvi, 25% ei meeldi sügis ja 25% ei meeldi talv.
Statsitika järgi soovivad 50% hiidlastest elektrihinna langust ja 50 % soovivad uut jalgratast. Kokkuvõttes soovib 100% inimesi elektrijalgratast.
Statistika järgi on Hiiumaa populaarseim spordiala augukaevamine. Sellega tegeleb 85% inimestest. Järgnevad orienteerumine ja jalgpall. 80% orienteerujatest on tundnud vähemalt korra, et nad on eksinud.
Statistika järgi loeb 80% hiidlastest Suvelehte. 20% loeb naabri Suvelehte.
Statistika järgi sooviks 76% hiidlastest sõita rongiga üle mere Tallinnasse. 43% sooviks sõita rongiga Saaremaale.
Hiidlane Katri (nimi muudetud) tegi nädala jooksul neli rasedustesti, mis osutusid positiivseteks. 100% tõenäosusega sünnitab ta nelikud.
Selline see kokkuvõte siis välja kukkus. Artikli lõppu lisame teile, head Suvelehe lugejad, graafiku, et saaksite aimu, mida lähikuudel oodata. Üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna.
Püha Lepa LEHE reporter A. Raudsepp

Andres Raudsepp

Veel lugemist: