Connect with us

Uudised

Spordikool jätkab valla allasutusena

Milleks muuta?

Hiiumaa spordikool
Istungil uurisid volikogu opositsiooni liikmed, miks muudatus ette võeti. Inge Talts küsis, millised on valla etteheited spordikoolile, et selle töö peab ümber korraldama. Sama küsimuse esitas Artur Valk – kui etteheiteid pole, kas siis on vaja teha muutus lihtsalt muutuse pärast.
Eelnõu esitlenud Martina Martinson etteheiteid välja ei toonud, kuid selgitas muudatuse plusse. Üks neist, et hallatava asutuse juht saab otse vallavalitsuse poole pöörduda, et probleeme operatiivsemalt lahendada, sihtasutuse nõukogu aga koguneb vaid mõned korrad aastas.
Vallavanem Reili Rand lisas, et kaalutlused, mis kunagi olid sihtasutuse loomisel, on nüüdseks n-ö laualt maas: “Käibemaksuseadus on vahepeal muutunud, ajas on need taotlused ja nägemused muutunud ning see soov, mis sihtasutust luues oli, ei ole realiseerunud – elu on teinud omad korrektuurid.”
Veel tundis Valk huvi, kas vallal on midagi ette heita spordikooli juhtimisele. Valla­vanema sõnul ei saa öelda, et suhtlus oleks olnud halb, küll aga kohmakas ja ebamõistlik: “Minu arusaama kohaselt peaks nõukogul olema strateegiline roll ja see peaks tegelema suuremate teemadega, mitte igapäevaste olmeküsimustega, mis aga jõuavad tihti nõukogu lauale, sest spordi­kooli juhil pole niisugust suurt meeskonda, et selle kõigega tegeleda.”
Volikogu esimees Aivar Viidik tundis huvi, milline on spordikooli nõukogu seisu­koht. Hannes Maasel, kes on nii volikogu kui spordikooli nõukogu liige, vastas, et seisukohad olid arengus: “Kui algul oldi skeptilised ja tekkis küsimus, et miks ja millised on etteheited, siis viimasel koosolekul jõuti otsusele, et nõukogu on päri.”
Maasel rääkis, et on suhelnud paljude kehalise kasvatuse õpetajatega, kes kurdavad, et on spordivõistluste korraldamisel jäänud üksi. Ta vahendas nende ootust, et uue hallatava asutuse poolt oleks võistluste korraldajatel spordikooli suurem tugi. “Arvan, et asi läheb paremaks,” oli Maasel optimistlik.
Hääletamisel olid sihtasutuse lõpetamise poolt 13 volikogu liiget, vastu hääletas kuus, kaks volikogu liiget jäi erapooletuks ja üks ei hääletanud. Hiiumaa spordikooli allasutusena asutamise poolt hääletas samuti 13 volikogu liiget, seitse jäid erapooletuks ja üks ei hääletanud.
Linkov jätkab
SA Hiiumaa Spordikool juhtorganiteks on juhatus ja nõukogu, septembrist hakkab spordikooli tööd koordineerima Hiiumaa vallavalitsus.
Kõik sihtasutuse senised töölepingud, sh sihtasutuse praeguse direktori Kristi Linkovi oma, lähevad üle hallatavale asutusele.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...