Connect with us

Uudised

Sõru superseen – kuuseriisikas

Hergo Tasuja
Laupäeval Sõru sadamas peetud sügislaada raames selgitati välja Sõru superseen 2014 – tiitli võitis ülekaalukalt kuuseriisikas.
Konkursi “Sõru otsib superseent” käigus valiti 11 seene seast välja sealse kogukonna lemmikseen. Seenemoor Helle Boginskaja valmistas ette seened, mida pea poolsada laadakülastajat maitsma ja hindama asusid.
Laadalised said justkui “Eesti otsib superstaari” žürii liikmeteks kehastuda, ise otsustades, kas soovitakse olla leebe Maarja-Liis või karm Mihkel. Igal juhul tuli igale seenele maitse järgi otsustades hinnang anda.
Kui tulemused kokku loeti, selgus, et rahva lemmikseen on kuuseriisikas, mis edestas sugulast männiriisikat ja kitsemamplit. Viimaseks jäi lilla ebaheinik.
Laada kesksel kohal olidki seened. Juba nädala keskel oli Emmaste eakate selts paadikuuri liigirohke seenenäituse üles seadnud, samuti tegutses seenemoori sööginurk.
Kui kaugeimad kaubitsejad tulid Lüübinitsast sibulat müüma, siis suurem osa – nii nagu selleaastane laada teema “Omadelt omadele!” ka sõnastas – olid kohalikud inimesed, kes oma toodangut pakkusid.
Emmaste põhikooli 1. klassi õpilane Erik Pruul müüs omavalmistatud pannilabidaid. Tegus noormees ütles, et õppis seda isalt. “Ühe pannilabida teen ühe õhtuga valmis,” selgitas leti ääres uudistajaid vanaema aiast korjatud õuntega priipoolest kostitanud väike ärimees.
Tema kõrval toimetasid naistantsurühma Taherpill liikmed, kes koogimüügiga kevadiseks esinemisreisiks raha kogusid. Nende ettevõtmise heaks tegutsesid ka näomaalingute ja juuksurinurk. Viimane oli just tüdrukute seas populaarne.
Sõru sügislaata külastas hinnanguliselt nelisada laadalist, müüjaid oli paarikümne ringis.

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...