Connect with us

Uudised

Sõru Jazzi ootame tuleval aastal jälle

Rene Jakobson
13. Sõru Jazzi lõppkontserdi publikule Emmaste kirikus lubas Guido Kangur, et festival toimub ka järgmisel aastal. Nelja päeva jooksul kõlas Sõru sadama paadikuuris 16 kontserti.
Pille Lukin Kangur ütles, et vaatamata keerulisele ajale õnnestus kõik: “Saali lasime tunduvalt vähem inimesi ja püüdsime olukorraga kohaneda, sellele vaatamata oli õhkkond soe ja armas.”
Korraldajate paindlikkust ja muusikute professionaalsust iseloomustas seegi, kui kiiresti suudeti leida lahendus ootamatus olukorras, kui lõppkontserdi eel selgus, et esi­algselt kavas olnud lauljatar Liisi Koikson esineda ei saa.
Tema asemel tuli publiku ette lauljatar Kadri Voorand, kes tippmuusikutest saate­bändi saatel – Raun Juurikas, Peedu Kass, Andre Maaker ja Martin Petermann – esitas laulupeol kõlanud laule elektroonilise kõlapildiga jazzilikus seades.
Voorand ütles peale esinemist, et poolteist tundi enne kontserti hakkasid nad bändiga vaatama, kuidas kava kokku panna. “Minu kirjutatud ja laulupeol kõlanud laulud haakusid väljakuulutatud kontserdi kavaga ja poistel olid ka mingid noodid olemas. Bändiga laval sisuliselt improviseerisime. Samas ma ei kartnud, sest neid muusikuid ma ju tunnen väga hästi ja tean nende helikeelt. Seda üksteisemõistmist on kollektiivses improvisatsioonis vaja  ja sellele meie esinemine siin baseeruski.”
Kui peale pikka aplausi muusikud ja publik kiriku juurest veel lahkuda ei raatsinud, jagas üks kuulaja oma muljeid: “Mõelda vaid, kus me maailmakaardil parasjagu asume – kui tillukeses kohas väikesel saarel, kuulamas maailmaklassi muusikat, mida mõistetakse mistahes suurlinnas või kõrtsis üle kogu planeedi. Meil oli võimalus sellest osa saada!”
Iiu Abba etteaste
Toreda võimaluse said Käina huvikooli noored, kes Iiu Abba nimelise bändiga reedel Sõru Jazzi võrratu publiku ees esitasid legendaarse pop­ansambli ABBA laule.
Käina huvikooli bänd alustab sel õppeaastal oma kolmandat tegutsemisaastat. Käina kultuuri- ja huvikeskuse juhi Ly Meldorfi sõnul on bänd hoogsalt käima läinud tänu huvikooli noortele õpetajatele: Olesja Voronjuk, Taavi Taelma jt.
Ka möödunud aastal andis bänd ühe suurema kontserdi, kus noored esitasid omal valikul pop-laule, sel aastal aga keskenduti ABBA lauludele.
“Kevadel oli plaanitud taas üks suurem kontsert anda, kuid see jäi koroona tõttu ära, seega oleme Sõru Jazzil esinemise võimaluse üle eriti rõõmsad,” rääkis Ly Meldorf.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.