Connect with us

Uudised

Seikluslik perepäev Palukülas

Jaana Omann
Projekti “Terviseilmajaam – koolitus kogukondadele” koolitused algasid juba veebruaris. Õppisime, kuidas elada tervislikult ja kuidas toetada tervislikke eluviise kogukonnas. Koolitust korraldab Tallinna Ülikool (TLÜ) ning lõppeb see 18. septembril, kui allakirjutanud saavad tunnistuse TLÜs toimuval lõpukonverentsil.
Koolitusel said kokku aktiivsed ja toredad inimesed, kellega koos korraldasime 23. augustil lõputööna Seiklusliku perepäeva.
Ühel viimastest suvesoojadest päevadest kutsusime peresid Pühalepa valla Paluküla tervise- ja discgolfi rajale, et korraldada neile üks tegevusterohke pealelõuna.
Rajal oli kümme kohustuslikku ja viis n-ö vaba aja veetmise punkti. Liiguti kahe- kuni kuueliikmeliste gruppidena, raja pikkus oli umbes 2 km. Palukülast läks rajale 39 pere-tiimi, kaasas oli nii vanavanemaid kui ka beebisid kärudes, kokku sai kirja 213 osalejat. Raja läbinute vahel loositi välja kinkekotte ja seitse superauhinda.
Kohapeal saadud tagasiside oli niisugune: “Väga tore, lahe, vahva ettevõtmine. Väga hea ajaveetmine. Kõik hästi korraldatud. Meeldis pannkoogipunkt. Saime põnevaid ja huvitavaid teadmisi. Tore, et kasulik oli ühendatud meeldivaga! Vahemaad olid jõukohased kõigile pereliikmetele, sh ka kõige väiksematele! Aitäh pannkoogilõhnalise, sportliku ja päikesepaistelise päeva eest! Oli väga tore ja meeldiv pereüritus, aitäh! Võiks kujuneda traditsiooniks. Palun korrata!”. Ja seda viimast öeldi kohe mitu korda.
Seiklusliku perepäeva sisustasid Hiiumaa kodutütred, noored kotkad, naiskodukaitse, keskkonnaamet, Hiiumaa noorsootöö keskus, motoklubi Insula Deserta, MTÜ Motokrossipisik, MTÜ Hiiumaa mudeliklubi, ALMA Racing Hiiumaa, Hiiumaa Fotoprojekt, politsei- ja piirivalveamet, päästeamet ja toitumisnõustaja Liina Siniveer. Hiiumaa lastekaitseühing küpsetas ja pakkus pannkooke.

Helle-Triin Nisumaa ja Ulvi Kark-Jaarma
korraldajad

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...