Connect with us

Uudised

Sadama esimene hooaeg algab peoga

Kauaoodatud sündmus, Kärdla sadama avamine, saab teoks juba sel laupäeval, 24. mail. Kell 12 sadam õnnistatakse ja külaliste tervituste järel annab purjelaev Libava avapaugu Kärdla sadama esimesele navigatsioonihooajale.
Külalisalused, mis suure sündmuse tunnistajateks, hakkavad saabuma juba päev varem, kuid päris pidu algab laupäeva hommikul. Kell 10.30 väljuvad sadamast esimesele meresõidule purjelaev Libava ja kaljas Hoppet, kes ootavad reisikaaslasteks kõiki huvilisi. Pilet poolteisttunnisele reisile maksab 5 eurot, kuni kümneaastased lapsed saavad koos täiskasvanutega sõita tasuta. Selga soovitatakse panna soojad riided, et ennast merel mugavalt tunda. Teine väljasõit algab kell 14. Juhul kui kõik soovijad kahele plaanitud reisile ära ei mahu, tehakse lisareise.
Sadama avamise puhul on Kärdla ja Roograhu sadamad käivitanud täiesti erakordse teenuse ehk pizzataksopaadi reisid Roograhu sadamasse. Hea ilma korral väljub taksopaat Kärdlast igal täistunnil kella 11–17ni ja asub tagasiteele järgneval kolmveerandtunnil.
Programmis on välja lubatud ka üllatused: julged saavad sel päeval kõndida otse merel – sellise elamuse saab veepalli ehk zorbiga merel liikudes.
Ajaloolisel päeval jäädvustab soovijaid sadamakunstnik Valdek Alber.
Tund enne avapauku ehk kell 11 algab sadamaväljakul Hiiumaa käsitöö ja omatoodangu müük, mis kestab õhtul kella 18ni.
Kell 14 oodatakse külalisi Suursadamasse valmivat halulaeva vaatama.
Päeva jooksul saab osaleda mitmetes töötubades. Näidatakse kuidas kasutada laevaehitajate aurutuskasti ehk pasu. Teadusteatri rahvaga koos saab meisterdada ratastel purjekat. Hiiumaa surfiklubi tutvustab jahtklubi hoone kõrval rannas purjelauasõitu, julgemad saavad sõitu ise proovida. Lastele on avatud töötuba, kus pakutakse põnevat meisterdamist ning kell 14 algab Villalaos laste teatrietendus. Sadamaaidas valmistavad kohalikust toorainest hõrgutisi sirguvad söögisellid ja kaasa löövad ka külaliskokad.
Kärdla sadama pealaval alustab kell 12.45 Emmaste puhkpilliorkester, tantsuetteaste teeb folkloorirühm Dagö ning esineb Jonne Putkonen ehk mees ja kitarr Soomest.
Kell 15.30 on lavale oodata ansamblit Regatt.
Väikese hingetõmbepausi järel algab kell 21 Villalaos sadamasimman, kus peaesinejaks ansambel Justament ning vahepaladeks etteasted kõhutantsijatelt. Pidu kestab varaste hommikutundideni.
Korraldajad Hiiu vallavalitsus ja SA Kärdla Sadam kutsuvad kõiki peole, sest nii erilisest sündmusest, Kärdla sadama avamisest saab osa vaid korra elus!

Kaidi Nõmmerga,
SA Kärdla Sadam
juhatuse liige

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...