Connect with us

Uudised

Sadama avab lask Läti laevalt

Kärdla sadama avapauk kõlab Läti ajaloolise Libava eeskujul valminud koopialaeva Libava pardasuurtükkidest. Sadam avatakse laupäeval, 24. mail ja avapauk kõlab täpselt keskpäeval.
Välilaval mängivad Emmaste puhkpilliorkester ja ansambel Regatt, esinevad folkloorirühm Dagö ja salapärane külalisesineja Soomest.
Sadama väljakul on avatud käsitöö ja omatoodangu müük ning tegutsevad sadamakunstnikud. Soovijaid viiakse merele purjelaeval Libava ja kaljasel Hoppet.
Huvilistele õpetatakse, kuidas plastpaati hooldada. Teadusteater meisterdab ratastel purjekat ja Hiiumaa surfiklubi tutvustab purjelauasõitu. Julgemad saavad surfamist ise proovida.
Sadama aidas ja väljakul on üleval näitused. Pärastlõunal saab sõita Suursadama ellingusse külastama ehitusjärgus halulaeva.
Hea ilma korral sõidab Kärdla ja Roograhu sadama vahel pitsa-taksopaat. Sadama aidas, mida tuntakse ka kui Monopoli, pakuvad Sirguvad söögisellid ja külaliskokad kohalikku toitu.
Villalaos on päeval teatrietendus, õhtul sadamasimman, kus tantsuks mängib ansambel Justament ja vahepaladeks on kõhutants.
Peo korraldavad SA Kärdla Sadam ja Hiiu vallavalitsus. “Kõiki asju päevakavas kirjas polegi, osa jääb üllatuseks. Igal juhul kutsun kõiki osalema ja loodan, et ilm peab,” ütles korraldustiimi liige Kaidi Nõmmerga.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...