Connect with us

Uudised

Sadama avab lask Läti laevalt

Kärdla sadama avapauk kõlab Läti ajaloolise Libava eeskujul valminud koopialaeva Libava pardasuurtükkidest. Sadam avatakse laupäeval, 24. mail ja avapauk kõlab täpselt keskpäeval.
Välilaval mängivad Emmaste puhkpilliorkester ja ansambel Regatt, esinevad folkloorirühm Dagö ja salapärane külalisesineja Soomest.
Sadama väljakul on avatud käsitöö ja omatoodangu müük ning tegutsevad sadamakunstnikud. Soovijaid viiakse merele purjelaeval Libava ja kaljasel Hoppet.
Huvilistele õpetatakse, kuidas plastpaati hooldada. Teadusteater meisterdab ratastel purjekat ja Hiiumaa surfiklubi tutvustab purjelauasõitu. Julgemad saavad surfamist ise proovida.
Sadama aidas ja väljakul on üleval näitused. Pärastlõunal saab sõita Suursadama ellingusse külastama ehitusjärgus halulaeva.
Hea ilma korral sõidab Kärdla ja Roograhu sadama vahel pitsa-taksopaat. Sadama aidas, mida tuntakse ka kui Monopoli, pakuvad Sirguvad söögisellid ja külaliskokad kohalikku toitu.
Villalaos on päeval teatrietendus, õhtul sadamasimman, kus tantsuks mängib ansambel Justament ja vahepaladeks on kõhutants.
Peo korraldavad SA Kärdla Sadam ja Hiiu vallavalitsus. “Kõiki asju päevakavas kirjas polegi, osa jääb üllatuseks. Igal juhul kutsun kõiki osalema ja loodan, et ilm peab,” ütles korraldustiimi liige Kaidi Nõmmerga.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...