Connect with us

Uudised

Saarlased lõid lõpuks Tohvril kopa maasse

PIRJE LEHTMAA
Veebruaris riigihanke võitnud OÜ Ösel Projekt alustas töid Tohvri hooldekeskuse juurdeehitusel alles eelmisel nädal.
Saaremaa ehitusettevõte ülesandeks oli projekteerida ja ehitada valmis uus, 15 kohaga hooldekodu lisahoone. Ettevõtte juhatuse liige Ago Arge ütles, et lepingu sõlmimine venis kevadise eriolukorra tõttu kaks kuud, projekteerimist alustati suvel, aga eelprojekt sai allkirjad alla alles septembri teisel nädalal. Aega läks projekti kooskõlastustega.
“Kooskõlastuste saamine oli raskendatud, asju tuli ajada terviseameti ja päästeametiga – need ongi sellised pikad protsessid, mis kahjuks võtavad kuid aega – ja eks suvel paljud ametnikud puhkasid ka,” põhjendas Arge.
Ehituse alustamiseks kulus veel kolm nädalat, ehkki alustada oleks võinud juba 1. oktoobrist. Arge selgitas, et vundamendijoonised vajavad veel täpsustamist, aga ettevalmistavad pinnasetööd on juba tehtud.
“Praegu on peamine, et saaks enne talve suurema karbi püsti,” püstitas ta ülesande. Arge sõnul pole maja eriti keerulise konstruktsiooniga, sel on fiboplokist seinad ja raudbetoonist katuslagi – nendega läheb kiiresti. Keerulisemad on muidugi tehnosüsteemid – maaküte, päikesepaneelid, põrand ja muu selline, aga need jäävad järgmisse aastasse.
Veel teadis ta öelda, et talve ei tule enne veebruarikuud – nii peaks jääma ehitajal kolm kuud aega nn majakarbi ehitamiseks.
Arge ütles, et hoolimata viivitusest usub ta, et maja valmib tähtajaks, 1. oktoobriks 2021: “Aastaga peaks niisuguse maja valmis saama küll. Eks see Hiiumaa nüanss ole siin juures – meretagune asi ikkagi –, aga ma usun, et me saame palju Hiiumaa alltöövõtjaid kasutada ja siis on asi lihtsam.”
Tohvri hooldekodu kõrvale kerkib 15 kliendikohaga teenuseüksus, milles osutatakse ööpäevaringset üldhoolekandeteenust.
Hoone ehitushind koos käibemaksuga on 699 000 eurot ja hankega tellis vald nii hoone projekteerimise kui ehituse.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...