Connect with us

Uudised

Saaremaa maratonirekord jäi Hiiumaale hoiule

Viienda Hiiumaa maratoni üllataja ja kõige rõõmsam lõpetaja oli Annika Vaher – ta püstitas nii isikliku, Hiiumaa maratoni kui Saaremaa rekordi.
Annika Vaheri joostud aeg 3.06.02 oli üldarvestuses kolmas ja ületas vaid kolm nädalat tagasi, 17. mail Riias joostud rekordit, mis oli 3.08.44.
Mullu oli Annika Vaheri võiduaeg Hiiumaa maratonil 3.14.08. “Väga võimas rekordiparandus – mullust rekordit ületada ligi kümne minutiga – see oli suurepärane jooks!” hõiskasid päevajuhid Margus Luik ja Artur Valk finišile lähenevat sportlast nähes ja rahvas aplodeeris.
“Tegin isikliku ja Saare maakonna rekordi!” juubeldas maratonivõitja ega paistnud üldse väsinuna. “Enesetunne on väga hea ja teha Saaremaa rekord Hiiumaal oli mu kauaaegne unistus ja nüüd see õnnestus!” hõiskas ta. Senine Saaremaa rekord oli Katrin Kuuse nimel ja aastast 2009. aastal Riias joostud 3.07.04.
“Vaata missugune ilm oli, see pani juba jooksma,” ütles võitja esimeses intervjuus päevajuhile. Ja ilm soosis seekord maratoonareid tõepoolest – päike oli olemas, kuid pilve taga ja puhus meeldivalt mahe ja üsna tugev tuul, mis saabujaid mäkketõusuga finišis takka tõukas.
Vaher rääkis, et on teinud spetsiaalset ettevalmistust septembrikuus toimuvaks Tallinna maratoniks: “Lootsin seal joosta täpselt sellist aega nagu jooksin täna, võib olla isegi kehvemat. Rahuldanud oleks mind isegi aeg kolm null kuus viiskümmend üheksa – sellest oleks täiesti piisanud,” rääkis ta.
Koolisport loeb
42aastane Vaher oletas, et suurepärase tulemuse andis ilmselt see, et viimased kolm kuud treenis ta Toomas
Tarmi koostatud treening­kava järgi. Tarm on vaieldamatult üks Eesti tipptreenereid ja parimaid maratoonareid läbi aegade. Vaher kiitis, et tema nõuannetest ja ühistreeningutest on olnud väga palju kasu.
Annika Vaher, kes on viie lapse ema ja käib igapäevatööl, ütles, et käib jooksmas kuuel õhtul nädalas ja üks kümnekilomeetrine ring on tema jaoks mõnus oma­etteolemise aeg.
Kooliajal tegi ta kõvasti sporti, peamiselt suusatamist ja oletab, et ilmselt on see põhi, millelt ta treeneri juhendamisel tõusu saavutas. “Paljud on hakanud keskeas uuesti sporti tegema, teevad hullumeelselt trenni, on sportlikud ja saledad, aga nad ei saa niisuguseid aegasid – see, mis sa lapsepõlves oled treeninud, on alus.”
Vahepeal oli spordiga pikk, 15aastane paus. Siis harrastas ta kepikõndi, mille kiituseks ütleb, et see on täitsa korralik spordiala ja ilusti saab pulsi üles.
2004. aasta sügisel aga avati Kuressaares tervisepark ja seal korraldati südamejooks. “Tead ma olin õudselt õnnelik, et ma jaksasin kaks kilomeetrit ära joosta, et ma ei hakanud käima,” meenutas Annika Vaher seda jooksu. Siis hakkas ta 11aastast tütart treeningutel saatma ja nii see läks. Nüüd siis on ta Saaremaa parim maratoonar ja naudib võistlustel käimist: “Sportlased on ju nii lahedad – ühiste eesmärkide ja huvidega!”
Rekordid püsivad
Viienda Hiiumaa maratoni võitis soomlane Toni Malm (sündinud 1976), kes esindas Soome jooksuklubi Hölkkämäyrät. See oli ühtlasi tema esimene maratonivõit. Tema võiduaeg 3.02.03 oli 16 minutit ja 6 sekundit nõrgem kui Mario Mustasaare esimesel Hiiumaa maratonil (2011) joostud rajarekord 2.45.57.
Poolmaratoni võitjateks krooniti Käina neiu Annika
Kingsepp (1990) ajaga 1.45.25, meestest Märten Mõttus (1981) Tallinnast ajaga 1.24.44. Seega jäid purustamata ka poolmaratoni rekordid – mullu Kalev Õisnurme joostud 1.16.56 ja Piret Tikva joostud 1.42.45.

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...