Connect with us

Uudised

Saarele jääb 37 kirjakasti, 24 võetakse maha

Eesti Post kogus Hiiumaal tagasisidet selle kohta, milliseid kirjakaste kasutatakse – vastuseid laekus vaid kolme kirjakasti kohta, kuid alles jääb 37.
Ajad on suuresti muutunud ning paberil ja ümbrikus kirju postitatakse üha vähem. Sellega seoses teatas riigile kuuluv AS Eesti Post (Omniva) mullu, et eemaldab kogu Eestis üle 250 kirjakasti, mis enamasti tühjad ja mida kirjakandjad sellegipoolest kontrollima peavad.
Aasta algul jõudis järg Hiiu saarele paigaldatud kirja­kastideni. Omniva andmetel on saarel 61 kirjakasti. Uuringust selgus, et neist ligi veerandisse ei postitatud mitte ühtegi kirja kuus ning rohkem kui pooltesse pandi vähem kui viis kirja kuus.
“Kirjakastid on olnud praegustes asukohtades üldjuhul juba pikki aastaid, kuid inimeste liikumisteed ja harjumused võivad olla selle aja jooksul muutunud. Selleks, et postiteenuse kasutamine oleks inimestele mugav, paigutatakse kirjakastid asukohtadesse, kus elanikel on neid lihtne kasutada,” selgitas Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv.
Parimate asukohtade väljaselgitamiseks paluti kohalike inimeste ja kogukondade abi. Hiiumaal ootas Omniva 20. veebruarini elanikelt tagasi­sidet, millised kirja­kastid alles jätta.
“Elanikelt saime tagasisidet vaid kolme kirjakasti kohta, mis näitab jällegi, et kirjakastide vastu tuntakse vähe huvi,” nentis Kaiv.
Kaiv tänas Hiiumaa omavalitsust ja kõiki, kes arvamust avaldasid ja nõu andsid. “Kõigi kolme elaniku tagasiside võtsime arvesse,” lisas Kaiv.
Kirjakastide täituvuse statistika ja kohalike elanike ja omavalitsuse tagasiside põhjal on ettevõttel plaanis märtsikuu jooksul Hiiumaal eemaldada 24 kirjakasti.
Tänases lehes (lk 6) toome ära nende 37 kirjakasti asu­kohad, mis alles jäävad.
Kaiv juhtis tähelepanu, et maapiirkonnas saab oma kirjad teele panna ka kirjakandja vahendusel. Kui inimene elab lähimast postkontorist või postipunktist kaugemal kui
5 kilomeetrit, on tema jaoks kirjakandja tellimine tasuta ning tasuda tuleb vaid tellitavate teenuste eest. Kirjakandja saab koju tellida, helistades telefonil 661 6616, saates
e-kirja aadressil info@omniva.ee või vormistades tellimuse Omniva kodulehel.
Hiiu Lehe küsimusele, kas tänu sellele, et kirjakandjatel on vähem tühje postkaste kontrollida, võiks kiireneda ka posti kojukanne? Nimelt on Hiiumaal vahel probleemiks, et post sh ajalehed jõuavad mõnda paika, näiteks Kassarisse napilt enne kella 17, aga vahel ka hiljem.
Kaiv selgitas, et kojukande hiline kellaaeg on tingitud pigem aadressi paiknemisest kanderingil ehk kas ollakse selle alguses või lõpus: “Ühed saavad posti varem, teised paraku hiljem. Samas mõningane ajavõit on kirjakastide arvelt kindlasti tulemas, iseasi, kas see on piisavalt suur, et see oleks kliendile märgatav. See selgub lähiajal.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...