Connect with us

Uudised

Saare talisportlased otsivad tuge Hooandjas

Alexey Shabanov
Kaks Hiiumaa sportlast otsisid Hooandja keskkonnas toetust oma harrastusele: Boris Ljubtšenko (27) küsis tuge talisurfi MMil osalemiseks, Ott Saar (13) soovis soetada jääpurjeka.
Hiiumaa spordikooli purjelaua- ja talisurfi treenerina töötav Boris Ljubtšenko saavutas 2017. ja 2018. aasta talisurfi maailmameistrivõistlustel mõlemal korral teise koha ja pälvis tiitli Aasta talisurfar 2017.
Järgmisel aastal on eesmärgiks osaleda Eesti meistrivõistlustel, Euroopa meistrivõistlustel ja WISSA talisurfi MMil, mis toimub USAs Wisconsinis. Ameerikasse sõiduks otsibki Ljubtšenko hooandjaid: “Sinna kohalesaamine koos kogu varustusega omapäi finantseerides on liiga kulukas ning jääksin hätta,” kirjutas ta Hooandjas.
Hoogu on projektile aega anda 10. jaanuarini ja eesmärgist on puudu ligi 1600 eurot.
Jääpurjeka raha koos
Ott Saar teatas Hooandja lehel, et osales juba eelmise aasta alguses Eesti meistrivõistluste etappidel: “Selgus, et olen Ice Optimisti jaoks liiga pikk ja raske. Leidsime isaga paadikuurist vana DN jääpurjeka kelgu, mis oli meister Hans Kaasiku poolt 1968. aastal ehitatud.” Isa abiga sai kelk restaureeritud ja nimeks sai Paks Kiizu, kuna see oli tänapäevaste kelkudega võrreldes raskem. Kahjuks Eesti meistrivõistluste etapil Orissaares ei pidanud vana vineer pingele vastu ja kelk murdus pooleks nõnda, et seda polnud võimalik enam taastada.
Hooandja abiga loodab Ott Saar soetada uue st kasutatud kelgu ja ka uue masti, et osa võtta eeloleval talvel Eestis toimuvatest võistlustest. Plaani on võetud ka Eesti juunioride võistluste esirida ja on tulnud ka pakkumine võtta osa DN juuniorite Euroopa meistrivõistlustest.
Soovitud annetussumma 2000 eurot saadi kokku tähtajast varemgi ja natuke suuremaski summas, 2190 eurot.
Jahtklubi Dago juhatuse liige Ain Tähiste ütles, et varustus on juba välja valitud ja käed löödud, niipea kui Hooandja raha peale 20. detsembrit välja maksab, ostetakse kelk ära ja siis jääb üle jääd oodata.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...