Connect with us

Uudised

Veel saab anda hoogu Algvere eheteraamatule

HOOANDJA
Kristel Algvere koostas oma isa, Hiiumaa ehtekunstniku Aado Algvere autoriehete raamatu ja kogub selle trükkimiseks Hooandjas raha – jäänud on veel neli päeva, et toetada raamatu ilmumist.
Esmaspäevaks, 28. märtsiks on vaja kokku saada 3000 eurot. Eilseks oli raamatu ilmumist toetanud 46 hooandjat kogusummas 1785 eurot ja eesmärgist oli puudu veel 1215 eurot.
Maikuus, kui on Aado Algvere 75. sünnipäev, ilmub suureformaadiline fotoraamat “Kõva kivi pehmus. Aado Algvere ehted”, mis on värske pilguheit väikesele osale 30 aasta jooksul Hiiumaa daamidele valmistatud autoriehetest fotograaf Kerttu Kruusla pilgu läbi.
Aado Algvere, kes aastast 1992 on teinud enamasti individuaaltellimusel autori­ehteid, on oma loomingus muuhulgas kasutanud ka Hiiumaa randadest leitud kive.
Raamatus on Kerttu Kruusla ja Anu Põldsami fotod, selle koostas Aado tütar Kristel Algvere ja kujundas Krista Saare, tekstiosa toimetas Vahur Aabrams ja korrektuuri luges Lydia Risberg. Trükib Tallinna Raamatutrükikoda. Raamat läheb trükki aprillis, esitlus toimub mais. Siis avatakse Hiiumaa muuseumi Pikas Majas Kärdlas samanimeline fotonäitus, mis jääb avatuks jaanipäevani.
Raamatu valmimist on koostajale määratud loomingulise stipendiumiga juba toetanud Hiiumaa Kultuur­kapitali ekspertgrupp, kuid soovist teha väga kvaliteetne trükis, on autor pöördunud trüki­kulude katmiseks kaas­rahastuse saamiseks Hooandjasse.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...