Jälgi meid

UUDISED

Veel saab anda hoogu Algvere eheteraamatule

HOOANDJA
Kristel Algvere koostas oma isa, Hiiumaa ehtekunstniku Aado Algvere autoriehete raamatu ja kogub selle trükkimiseks Hooandjas raha – jäänud on veel neli päeva, et toetada raamatu ilmumist.
Esmaspäevaks, 28. märtsiks on vaja kokku saada 3000 eurot. Eilseks oli raamatu ilmumist toetanud 46 hooandjat kogusummas 1785 eurot ja eesmärgist oli puudu veel 1215 eurot.
Maikuus, kui on Aado Algvere 75. sünnipäev, ilmub suureformaadiline fotoraamat “Kõva kivi pehmus. Aado Algvere ehted”, mis on värske pilguheit väikesele osale 30 aasta jooksul Hiiumaa daamidele valmistatud autoriehetest fotograaf Kerttu Kruusla pilgu läbi.
Aado Algvere, kes aastast 1992 on teinud enamasti individuaaltellimusel autori­ehteid, on oma loomingus muuhulgas kasutanud ka Hiiumaa randadest leitud kive.
Raamatus on Kerttu Kruusla ja Anu Põldsami fotod, selle koostas Aado tütar Kristel Algvere ja kujundas Krista Saare, tekstiosa toimetas Vahur Aabrams ja korrektuuri luges Lydia Risberg. Trükib Tallinna Raamatutrükikoda. Raamat läheb trükki aprillis, esitlus toimub mais. Siis avatakse Hiiumaa muuseumi Pikas Majas Kärdlas samanimeline fotonäitus, mis jääb avatuks jaanipäevani.
Raamatu valmimist on koostajale määratud loomingulise stipendiumiga juba toetanud Hiiumaa Kultuur­kapitali ekspertgrupp, kuid soovist teha väga kvaliteetne trükis, on autor pöördunud trüki­kulude katmiseks kaas­rahastuse saamiseks Hooandjasse.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

PERSOON

Ehtekunstnik Aado Algvere kõik ehted on unikaalsed, kandjale loodud – ennast korrata oleks tema jaoks lihtsalt igav. Trükilõhnalised raamatud virnas ning särasilmne juubilar rohkeid...

UUDISED

Annetuskeskkonnas Hooandja kogus Hiiumaa ehte­kunstniku juubeliraamat “Kõva kivi pehmus. Aado Algvere ehted” tähtajaks, 28. märtsiks soovitud summa 3000 eurot ja pisut enamgi. 72 hooandja...

UUDISED

Mõned aastad tagasi uue infotahvli saanud Otimäe ehk Põlise leppe kivide ümbrust on kavas skaneerida georadariga, lootes paiga ajalukku veidi selgust tuua. “Loodame nii...