Connect with us

Uudised

Veel saab anda hoogu Algvere eheteraamatule

HOOANDJA
Kristel Algvere koostas oma isa, Hiiumaa ehtekunstniku Aado Algvere autoriehete raamatu ja kogub selle trükkimiseks Hooandjas raha – jäänud on veel neli päeva, et toetada raamatu ilmumist.
Esmaspäevaks, 28. märtsiks on vaja kokku saada 3000 eurot. Eilseks oli raamatu ilmumist toetanud 46 hooandjat kogusummas 1785 eurot ja eesmärgist oli puudu veel 1215 eurot.
Maikuus, kui on Aado Algvere 75. sünnipäev, ilmub suureformaadiline fotoraamat “Kõva kivi pehmus. Aado Algvere ehted”, mis on värske pilguheit väikesele osale 30 aasta jooksul Hiiumaa daamidele valmistatud autoriehetest fotograaf Kerttu Kruusla pilgu läbi.
Aado Algvere, kes aastast 1992 on teinud enamasti individuaaltellimusel autori­ehteid, on oma loomingus muuhulgas kasutanud ka Hiiumaa randadest leitud kive.
Raamatus on Kerttu Kruusla ja Anu Põldsami fotod, selle koostas Aado tütar Kristel Algvere ja kujundas Krista Saare, tekstiosa toimetas Vahur Aabrams ja korrektuuri luges Lydia Risberg. Trükib Tallinna Raamatutrükikoda. Raamat läheb trükki aprillis, esitlus toimub mais. Siis avatakse Hiiumaa muuseumi Pikas Majas Kärdlas samanimeline fotonäitus, mis jääb avatuks jaanipäevani.
Raamatu valmimist on koostajale määratud loomingulise stipendiumiga juba toetanud Hiiumaa Kultuur­kapitali ekspertgrupp, kuid soovist teha väga kvaliteetne trükis, on autor pöördunud trüki­kulude katmiseks kaas­rahastuse saamiseks Hooandjasse.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...