Connect with us

Uudised

SA Kärdla Sadam hakkab juhtima Sven Kriggulson

erakogu
Reedel, 11. juulil kogunes sihtasutus Kärdla Sadama nõukogu, et kinnitada sadama juhatuse liikmeks Sven Kriggulson (32), kes valiti kaheksa kandidaadi seast.
Praegune sadama juhatuse liige Kaidi Nõmmerga ütles, et kandidaadid olid tugevad ja valikut teha oli päris keeruline. “Kriggulsoni kandidatuurile tuli kasuks rahandus- ja müügivaldkonna taust ning tema soov siduda ennast pikemaajaliselt Hiiumaaga,” selgitas Nõmmerga. Ta selgitas, et tema ei soovi sel ametikohal jätkata isiklikel põhjustel ja kuna ei viibi pidevalt Hiiumaal.
Sven Kriggulson ütles, et otsustas kandideerida juhatuse liikme konkursil, kuna teda köidab Kärdla sadama taasloomise ja arendamise mastaapsus ning ta soovib sellesse oma panust anda. “Sadama tähtsust Hiiumaal kui ka Läänemere regioonis on raske alahinnata, seetõttu soovin, et lisaks meritsi saabuvatele külalistele, leiaksid tee sadamasse ka kohalikud elanikud,” rääkis Kriggulson, kes asub ametisse 1. augustist.
Hiiu Lehele ütles Kriggulson, et esimene ja kõige olulisem samm on saada 2015. aasta navigatsioonihooaja alguseks valmis sadamahoone, samuti tuua sadamasse erinevaid sihtgruppe ja teha koostööd kohalike ettevõtjatega.
Kriggulsoni rääkis, et tema abikaasa Maris (endine Berkmann) on pärit Hiiumaalt ning viimase paari aasta jooksul on see paik ka talle väga meeldima hakanud.
“Otsime koos võimalust pöörduda oma eluga Hiiumaale. Just seetõttu jäi mulle silma ka sadama tööpakkumine, kuna eelduseks enda sidumiseks saarega oli, et saan tööalaselt jätkata enam-vähem samas valdkonnas ning mul säilib võimalus eneseteostuseks ja arenguks,” selgitas Kriggulson, kes seni töötas finantsvaldkonna eri ametikohtadel.
Sven Kriggulson ütles, et oli eelnevalt kursis ka käimasoleva kriminaalmenetlusega sihtasutuse üleeelmise juhatuse liikme Hillar Kuke suhtes, kuid see ei omanud tema kandideerimisotsuse juures olulist rolli.
Muutunud on ka sihtasutuse nõukogu koosseis – uue liikmena kuulub sellesse Hiiu abivallavanem Katrin Sarapuu, varasemast on liikmed Andrus Alt, Aivar Kogermann, Indrek Ulla, nõukogu juhib vallavanem Georg Linkov.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...