Jälgi meid

Uudised

Rudolf Tobiase 151. sünniaastapäeva tähistatakse ka kontserdiga Hiiumaal

Hiiumaa Kultuuri Seltsi ja Tobiase Seltsi eestvedamisel tähistatakse Rudolf Tobiase 151. sünniaastapäeva muuhulgas erilise kontserdiga Käinas, kus esinevad Hiiumaa muusikakoolide õpilased, Kärdla Kammerkoor dirigent Raili Kaibaldiga ja ERSO puhkpillikvintett. Kontsert toimub 29. mail kell 18.00 Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses ning on osa suuremast üleriigilisest sündmusest, kus täpselt samal päeval ja kellaajal tähistatakse Tobiase sünniaastapäeva  tema elupaikades – Käinas, Kullamaal, Haapsalus, Tartus ja Tallinnas.

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.