Connect with us

Transport

Rootsi lennuamet peatas lepingu Aviesiga

Rootsi lennuamet peatas lepingu Eesti lennufirmaga Avies, mis teenindas kolme sealset lennuliini, kirjutab Ärileht. Amet põhjendas lepingu ülesütlemist Aviesi töö tugevate puudujääkidega, öeldes, et lennufirma ei suuda tagada kvaliteetset ja ohutut lennuteenust.
“Eeldame, et meie Tallinn–Kärdla–Tallinn lennuliini avaliku teenindamise lepingu täitmine jätkub kokkulepitud tingimustel,” kommenteeris uudist Hiiu maavanem Riho Rahuoja.
“Tõsi, Aviese lennukid on üsna vanad ja mõistagi tuleb ette omajagu tehnilisi probleeme. Seega teenuse kvaliteediga ministeerium rahul ei ole, kuna lennud hilinevad ja jäävad ära, aga teame, et Avies pingutab, et olukorda parandada,” vahendas Rasmus Ruuda ministeeriumi seisukohta.
Viru Keemia Grupi suuromanikule Priit Piilmannile, piimatöösturile Oliver Kruudale ja ettevõtja Allan Sollile kuuluv lennufirma Avies sattus juba sügisel mitme intsidendiga seoses Rootsis kriitika alla.
Rootsi pilootide ühenduse esimees Martin Lindgren juhtis tookord oma järsus kirjas tähelepanu tõsistele puudujääkidele lennufirma ohutuses ning kinnitas, et on näinud meilivahetust, kus pilootidel on palutud tehnilisi rikkeid eirata. “Kas tõesti peab toimuma tõsine õnnetus, enne kui midagi ette võetakse?” küsis Lindgren.
Aviesi juht Allan Soll kommenteeris toona, et Rootsis on käimas uus riigihangete voor, mille käigus on palju emotsioone üles köetud.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...