Connect with us

Transport

Rootsi lennuamet peatas lepingu Aviesiga

Rootsi lennuamet peatas lepingu Eesti lennufirmaga Avies, mis teenindas kolme sealset lennuliini, kirjutab Ärileht. Amet põhjendas lepingu ülesütlemist Aviesi töö tugevate puudujääkidega, öeldes, et lennufirma ei suuda tagada kvaliteetset ja ohutut lennuteenust.
“Eeldame, et meie Tallinn–Kärdla–Tallinn lennuliini avaliku teenindamise lepingu täitmine jätkub kokkulepitud tingimustel,” kommenteeris uudist Hiiu maavanem Riho Rahuoja.
“Tõsi, Aviese lennukid on üsna vanad ja mõistagi tuleb ette omajagu tehnilisi probleeme. Seega teenuse kvaliteediga ministeerium rahul ei ole, kuna lennud hilinevad ja jäävad ära, aga teame, et Avies pingutab, et olukorda parandada,” vahendas Rasmus Ruuda ministeeriumi seisukohta.
Viru Keemia Grupi suuromanikule Priit Piilmannile, piimatöösturile Oliver Kruudale ja ettevõtja Allan Sollile kuuluv lennufirma Avies sattus juba sügisel mitme intsidendiga seoses Rootsis kriitika alla.
Rootsi pilootide ühenduse esimees Martin Lindgren juhtis tookord oma järsus kirjas tähelepanu tõsistele puudujääkidele lennufirma ohutuses ning kinnitas, et on näinud meilivahetust, kus pilootidel on palutud tehnilisi rikkeid eirata. “Kas tõesti peab toimuma tõsine õnnetus, enne kui midagi ette võetakse?” küsis Lindgren.
Aviesi juht Allan Soll kommenteeris toona, et Rootsis on käimas uus riigihangete voor, mille käigus on palju emotsioone üles köetud.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.