Jälgi meid

UUDISED

Rivo Lepamaa esindab lauluvõistlusel Hiiumaad

ERR/FB Tähtede lava
ERR/FB Tähtede lava
ETV laste lauluvõistlusel “Tähtede lava” osaleb ainsa hiidlasena Käina huvikooli laulja Rivo Lepamaa lauluga “Härrasmees”, keda saame finaali aidata tema poolt hääletades.
Pühapäeval olid võistlus­tules 11–12aastased lauljad ja just selles vanuserühmas astus üles ka 12aastane Rivo. Enne esinemist saatejuhi Jaagup Tuisu küsimustele vastates ütles ta, et hiidlasi iseloomustab huumorimeel ja Hiiumaa kõige suurem uudis on uus spordihoone.
Rivo esitas kontserdil Anu Röömeli laulu “Härrasmees” ning pälvis žüriiliikmete Sirje Medelli, Robert Linna ja Hele Kõrve kiidusõnu. “Väga meeldis see, et sa lõid kohe laulu algusest peale käima,” ütles Robert Linna Rivo esitust hinnates.
Pärit lauljate perest
Kui Rivo kooli läks, hakkas kohe käima Heli Lindmäe juures laulmas. Nüüdseks õpib ta laulmist juba mitmendat aastat Käina Kaunite Kunstide koolis Heli Lindmäe lauluklassis.
Ema Liina Lepamaa ütles, et Rivo ise on oma arvamuste avaldamistes pigem tagasihoidlik, aga tema jäi poja etteastega väga rahule. “Selline uus kogemus oli algul ehmatav, aga ta kohanes kiiresti ja andis endast parima,” ütles ema. “Kuigi see oli tema esimene esinemine televisioonis, oli Rivo väga tubli härrasmees ja esitas oma laulu kindlalt ja julgelt.”
Liina Lepamaale meeldis, et esinejatele oli stuudios loodud meeldiv ja toetav õhkkond: “Žürii oli oma arvamustes väga toetav ja positiivne, ka ansambel oli väga toetav ja sõbralik.”
Rivo Lepamaa on pärit muusikute perest, Rivo onu on laulja Leemet Onno, ilus lauluhääl on ka emal Liina Lepamaal ja tema teisel vennal Lauri Onnol, hästi laulab ja laulmist õpib ka Rivo vanem vend Revo.
“Meie suguvõsas laulavad paljud. Juba minu vanaisa Lembit Onno esines televisioonis Emmaste meesansambliga. Isa Aadol oli ansambel, kus ta laulis ja mängis kitarri. Ka vennad Lauri ja Leemet laulavad mõlemad ja tädi Anne Luukas on kauaaegne muusika­õpetaja,” loetles Liina Lepamaa.
Aitame Rivo finaali
Tosina laulja seast valis žürii finaali 11aastase Mirtel Kollo, kes esitas Tim Minchini ja Dennis Kelly laulu “Vaikus”. “Tõeliselt keeruline lauluvalik ja sa tulid sellega suurepäraselt toime – see on tõesti eriline moment, kui
tähelepanu koondub terve laulu vältel ainult lauljale – see oli muljetavaldav. Aitäh!” oli Robert Linna kommentaar noorele lauljale peale esituse lõppu.
Ühe edasipääseja valivad igast saatest välja žürii­liikmed, teine finalist selgub aga televaatajate abiga, kes nädala jooksul saavad telefoni teel oma lemmiku poolt hääletada. Nii saavad ka hiidlased soovi korral helistada kuni neljapäeva, 27. jaanuari õhtuni telefonil 900 7020 ning anda oma hääle tubli Hiiumaa noore laulja toetuseks. Eilse kontserdi järel on viis finalisti juba selgunud, kuuendana pääsebki finaali 11–12aastaste lauljate seast publiku lemmik.
Maakondadest üle Eesti valiti algul välja sada noort lauljat, neist 48 jõudsid žürii valikul telesaatesse. Televaatajateni on järjestikustel pühapäevadel jõudnud juba kolm poolfinaali ja jäänud on veel viimane. Saates osalevad lauljad vanuses 3–15 eluaastat, esimeses saates astus üles kõige noorem vanusegrupp, kolme- kuni seitsmeaastased laululapsed.
Sel pühapäeval oli eelviimane, 11–12aastaste lauljate poolfinaal, viimane on saatekavas järgmisel pühapäeval, 30. jaanuaril ja algab see kell 18.45.
“Tähtede lava” žüriisse kuuluvad Hanna-Liina Võsa, Liisi Koikson, Hele Kõrve, Robert Linna, Sirje Medell, Kadri Hunt ja Hirvo Surva.
Saadet juhib juba kogenud lauluvõistlustel osaleja Jaagup Tuisk, kes astunud publiku ette nii “Laulu­karusselli” saates kui ka “Eesti Laulu” võistlusel.
Kõiki lauluvõistluse esitusi saab pühapäevast vaadata ka Lasteekraan.ee lehel. Lasteportaali abiga selgub ka üks lisafinalist, sest veebilehele laetakse üles kõik maakondlike võistluste parimate lauljate esitused, kes poolfinaali ei pääsenud ja enim hääli kogunud laulja pääseb otse lauluvõistluse suurde finaali. Suurejooneline “Tähtede lava” finaalsaade, kuhu pääseb esinema üheksa lauljat, on kavas 6. veebruaril.

Veel lugemist:

UUDISED

Märtsist lisandus ETV pikaaegsete laulusaadete traditsiooni uus laste lauluvõistlus “Tähtede lava”. Hiiumaad esindasid saates Külli Kreegi õpilased Elisabet Kallas ja Hildegard Martin ning Heli...