Jälgi meid

Uudised

REOSTUS | Kõpu rannast leiti naftataolist reostust

Päästeamet on reostust esialgu tuvastanud Kõpu poolsaare põhja- ja lõunakülgedes.

Võimalik rannikureostus tuvastati Kõpu poolsaare põhjaküljes Palli – Mägipe piirkonnas ja lõunaküljel Kaleste kandis. Keskkonnakaitseinspektorid võtsid kohapeal mustadest klombikestest proovid, mis saadeti laborisse testimiseks. Tõenäoliselt on tegu naftasaadusega, kuid täpse vastuse annab labor. Reostus on maapinnal väikeste tükkide-klompidena hajusalt ja hõredalt.

Hetkel kaardistavad reostuse ulatust Kärdla päästjad ja Hiiumaa välijuht ning reostuse ulatuse ja aine selgumisel alustatakse vajadusel korjetöödega.

Praegu ei ole infot määrdunud või kahjustada saanud lindudest või loomadest, kuid Päästeamet soovitab lemmikloomi mitte lahtiselt antud piirkonda jalutama lasta ning reostuse leidmisel seda paljaste kätega mitte puutuma minna. Juhul, kui inimesed tuvastavad võimalikku reostust teistes Hiiumaa piirkondades, palutakse sellest teada anda Riigiinfotelefonile 1247.

Veel lugemist:

Suvi

Täna mere ääres kibuvitsa õisi korjates tundsin, kuidas rahulolulaine minust üle käis. Vaatasin pastelset kiviklibu ranna äärel, peaaegu et peegelsiledat merd ja rikkalikku taimestikku...

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.