Connect with us

Uudised

Regati Kärdla päev kulus puhkuseks

PIRET SALMISTU
Harda Roosna
Kui 63. Muhu väina regati avapäeval käis Pärnust üle tugev torm, siis regati kolmandast, 100meremiilisest etapist jäi tuulevaikuse tõttu alles pool ja päris ära Kärdla ring. 95–100 meremiili pikkusena planeeritud Pärnu-Kärdla etapp oli märksa lühem – suuremad jahid läbisid 60, väiksemad 45 meremiili. Teisipäeva öösel Kärdlasse jõudma pidanud alused aga saabusid alles järgmisel päeval.
Regati peavõistlusjuht Jüri Sõber rääkis, et algul oli kavas anda Pärnus start kell 10, sel ajal aga valitses täielik tuule-vaikus. “Nii et me sõitsime mingi poolteist tundi mootoritega Pärnu lahest välja, siis ootasime veel pool tunnikest ja kuskil kella kaheteistkümne paiku tekkis väike tuulevirve ja me saime stardid ära antud.” Merel tuult ikkagi oli ja võistlus sai päris normaalselt peetud, aga kuna tuult oli vähe, tuli distants teha poole lühemaks. “Võistlus oli tegelikult edukas, finiši tegime küll Kärdlast kaunis kaugel – juba Kuivastus – just praegu võistlus seal lõpeb ja jahid tulevad siia –, aga meeskonnad vajavad puhkust, sest nad on öö otsa purjetanud,” selgitas Sõber kolmapäeva hommikul kell 10, miks ring Tareste lahel ära jääb.
Regati direktor Agnes Lill ütles Hiiu Lehele, et seni on kõik hästi läinud. “Oleme väga rõõmsad, et Hiiumaa meid alati nii hästi vastu võtab,” ütles direktor ja kiitis Liina Härmi, kelle õlul seekordne vastuvõtt oli. Samuti jahtklubi Dago juhti Meren Tamme, kelle juhtimisel purjetamiselu Hiiumaal aktiivselt käima läinud.
ORC III grupis liidripositisoonil sõitva jahi Piloilleri naiskonnas tegi etapi kaasa vabariigi president Kersti Kaljulaid. “Jalad puudutasid kindlat pinda Kärdlas varahommikul veidi peale kuut, mis tähendas ka Muhu Väina etapi seekordset lõppu. Ehkki algus oli tuuletu, õnnestus väike hoog ühel hetkel siiski üles leida,” kommenteeris ta oma sotsiaalmeedia kontol ja tänas nii korraldajaid kui jahi naiskonda.
Soome lipu all seilav Équipe du Piloilleri III on noortest Eesti naistest koosnev purjetamistiim, mille kapteniks Anne-Mari Luik ja tiimi liikmeteks Kristin Karp, Birgit Orav, Kaija Koitnurm, Juuli-Ann Tähiste, Brett Astrid Võmma ja Helena Luik.
JK Dago seitse alust
Seekordsel, 63. Muhu väina regatil osaleb koguni seitse JK Dago alust: Postimees Sailing Team, Olympic, Celia, Merilane, Roxanna, Dolly ja Bacchus.
Suurematest jahtidest oli Pärnu-Kärdla etapil ORC I grupis kolmas JKDago jaht Postimees Sailing Team, kapten Sven Nuutmann.
Üldarvestuses on Postimees ST kolme etapi järel teisel ja Olympic, kapten Tiit Vihul kolmandal kohal. Esikohal troonib ühepunktilise vahega Kalevi JK alus Matilda, mille kapteniks Mihkel Kosk.
ORC IV võistlusklassis on kaheksandal kohal JK Dago alus Merilane, kapten Raigo Pajula; Dolly kapten Einar Aru juhtimisel on 15. kohal ja Roxanna kapten Arno
Jürjensiga roolis 19. kohal. Esikohal juhib Kalevi JK Vesileenu, kapten Imre Marmor.
Folkbootide arvestuses oli kolmandal etapil võidukas JK Dago jaht Bacchus kapten Olev Oolupi meeskonnaga. Üldarvestuses on Bacchus teine ja liidrikohal Kalevi JK alus W-lind, kapten Tiit Riisalo.

HARDA ROOSNA
harda.roosna@hiiuleht.ee

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...