Connect with us

Uudised

Ralliklubi alustab noortest

Jarmo Kurba
Täpselt kaheksa kuud tagasi said Wabrikus kokku üheksa hakkajat rallihuvilist ja panid aluse Hiiumaa Ralliklubile, millel praegu 21 liiget.
Klubi juhatuse esimehe Jarmo Liivaku sõnul ühendab liikmeid huvi autospordi vastu ja side Hiiumaaga – kõik liikmed on siit pärit või elavad saarel.
Klubi juhatuse liikme Moonika Kurba sõnul on klubitegevuse põhirõhk seni olnud võistlustel osalemisel, kuid Eesti autospordi liidu rahvaspordi hooaja lõppedes on plaan hakata aktiivsemalt korraldama koolitusi ja üritusi. Kavas on korraldada teooriakoolitusi kaardilugejatele, faktikohtunikele ja rajajulgestajatele. Kaardilugejate praktilise koolitamise on enda peale võtnud noorteklassis sõitev Jarmo Kurba, kelle kaardilugeja on juba teist rallit Kaarel Mikk.
Kurba andis esimese kogemuse kaardilugejana ka Hannes Teidlale, kes enne koossõitmist oli käinud ralli­võistlustel vaid pealtvaatajana omadele kaasa elamas. “Peale võistlust sain positiivset tagasisidet enda kaardi­lugemisoskuse kohta, mis oli vägagi motiveeriv,” ütles Teidla. “See, et Jarmo mulle selle võimaluse andis, tegi minu jaoks uksed lahti ehk sain pakkumisi ka teistelt sõitjatelt.”
Praegu tegelevad klubilased noortele ja kohalikele autospordihuvilistele mõeldud Hiiumaa Ralliklubi sügiskarika võistluse korraldamisega Käinas. Klubi juhatuse esimehe sõnul on Eesti autospordi liidule ka taotlus esitatud. Kuigi ametlikku vastust veel ei ole, anti Liivaku sõnul märku, et kõik peaks korras olema. Lisaks on olemas luba kasutada võistluseks Käina kardirada. Täpsem ajakava lubati peagi avaldada klubi sotsiaalmeedia lehel.
Mai kuus soetasid klubilased kohaliku omaalgatuse programmi toel rallisimulaatori. “See on noortele suureks abiks oma oskuste arendamisel ja lihvimisel, ilma et peaks päris autosse istuma ja tehnikat kulutama,” hindas Liivak. Simulaatorit esitleti ka suvel Hiiumaa Laste­festivalil. Praegu otsivad klubi liikmed Kärdlas sobilikke ruume, kus noored saaksid koos käia ja soetatud rallimängu rohkem kasutada.
Mõne nädala eest sai klubi endale esimese klubiauto. Tegu on punase Ford Focusega, mille annetas klubile Krista Paul. Liivaku sõnul saavad noored autoga hakata treeningutel ja võistlustel kätt harjutama. Auto esimene start ongi oktoobris, kui esimest korda võisteldakse Hiiumaa Ralliklubi sügis­karikale.
Viimane võistlus toimus laupäeval Läänemaa rahvarallil, kus astus võistlustulle kuus ekipaaži. Lisaks läks Hiiumaalt starti veel üks ekipaaž, mille liikmed Hiiumaa Ralliklubisse ei kuulu. “See on viimase paari aasta jooksul suurim arv ekipaaže Hiiumaalt rahvarallil ja kindlasti rekord meie klubi lühikese ajaloo jooksul, mille üle on väga hea meel,” ütles klubi juhatuse esimees Jarmo Liivak.

Annaliisa Post

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...