Connect with us

Uudised

Rahvaliigas algasid kohamängud

Hergo Tasuja
Jalgpalli liigasüsteemi madalaimal tasemel ehk rahvaliigas mängitakse käesoleval aastal juba viiendat hooaega.
Maist lõikuskuu lõpuni mängiti üle Eesti 16 alagrupis ning 32 paremat võistkonda loositi kohamängudeks paaridesse, kus välja­langemis­süsteemiga turniiril selgub Eesti parim rahvaliiga klubi.
Hiiumaa alagrupis kogusid nii Kõpu Dynamo kui JK Kääpa 21 punkti, ent paremus omavahelistes mängudes andis esikoha Kääpale. Kohamängudele pääsesid ka Käina United ja FC Emmaste.
Esimeses play-off mängus kohtusid laupäeval Emmaste staadionil kohalik meeskond ja alagrupi võitnud Kääpa. Ja kuigi kodumeeskond asus kohtumist juhtima ning poolaeg lõppes tasavägiselt 2:3, võttis Kääpa lõpuks 10:4 skooriga oma.
Sealjuures lõi kaks väravat Kääpa väravavaht Timo Vares, kellele eduka tegutsemise eest mõlemal väljaku­poolel parima mängija nimetuse omistada võis. Mainimist väärib, et kohtunik Tanel Klee ei pidanud näitama ühtegi kaarti ehk mäng oli suhteliselt määruste­pärane ja kulges sõbralikus õhkkonnas.
Teises paaris kohtuvad laupäeval kell 17 Kärdla staadionil Kõpu Dynamo ja Käina United.
Tänu Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi toetusele on rahvaliigas sel hooajal saanudki suuremat tähele­panu pöörata kohtunikutööle ja aktiivsemaid õigusmõistjaid tunnustada.
Samamoodi on tiimid ise vaeva näinud ja sotsiaal­meedia vahendusel käib vilgas turundus- ning teavitus­töö. Sestap ei ole ka imestada, et Hiiumaa alagrupi võitja saatuse otsustanud Kõpu-Kääpa mängu jälgis märkimisväärselt suur hulk, kindlasti üle poolesaja pealtvaataja.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...