Connect with us

Uudised

Pupsik viib male juurde

Ilmunud on uus trükk Jaak Kõdari teosest “Pupsik. Laste mõtlemise ja male raamat”, mille toredad illustratsioonid on teinud Jaan Tammsaar.  Esimene partii, 1000 raamatut müüdi läbi aastaga.
Soovitan seda raamatut kõikide koolide 1.–4. klassi lugemis­varasse nii, et seda kasutataks ainetundides. Raamat sobib nii õpetajatele kui ka õpilastele.
“See raamat pole korraga lugemiseks, vaid lehekülg lehe­külje haaval,” ütles autor Jaak Kõdar raamatu esitlusel. Seega jätkub “Pupsikut” koolis terveks veerandiks, sest raamatus on 80 lehekülge.
Talvel kurtsid koolijuhid, et neil pole raha “Pupsiku” ostmiseks. Lahenduse leiab – koolide hoolekogud võiksid koolidele kinkida nii malendeid kui ka “Pupsiku” raamatuid.
Eesti lastekirjanduse keskuses Tallinnas on “Pupsik” küll olemas, kuid riiulis teiste raamatute vahel. Rahvusvahelisel maleaastal sobiks “Pupsik” igas raamatukogus ja kaupluses esiplaanile seada. Muidu jääb see õpetlik raamat märkamata.
Poleks paha, kui raamat leiaks oma koha ka ministeeriumide ja riigikogu lugemisletis – arendab ju male mõtlemist ja see viib elu edasi. Rahvusvahelisel maleaastal pole lastele paremat kinki kui mõtlemise ja male raamat.

Heino Laiapea
malehuviline

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...