Jälgi meid

Uudised

PÜHAD PAISTAVAD | Jaaniaja laevapiletid juba napib

Autoderivi Heltermaa sadama ootealal
Jaanipäevani on jäänud veel terve kuu, aga jaaniaja Hiiumaa-reisiks on laevapilet paljudel juba olemas, selgub TS Laevad veebilehelt praamid.ee

Näiteks 21. juunil on jaaniajaks tulijad Rohuküla-Heltermaa neljal päevasel reisil kõik eelmüügi autokohad juba ära ostnud.
See muidugi ei tähenda, et laevale üldse ei pääse. Kui vabade e-piletite arv on null, siis sadamakassast saab sõidukile ikkagi osta pileti üldjärjekorda, kuigi see ei garanteeri kohta kohe järgmisele reisile.
Eriti suur huvi on 24. juunil Hiiumaalt mandrile sõiduks, mil Heltermaa-Rohuküla suunal on läbi müüdud kõik kaheksa päevast reisi. E-pileteid on veel saada vaid kahele varahommikusele ja kahele hilisõhtusele reisile.
Jaanipäevalaadse suure piletiostuhuvi toob kaasa ka Tuulekala trollinguvõistlus, mis tänavu toimub 25. mail. Kõik e-piletid on juba välja müüdud 24. mai Rohuküla-Heltermaa kaheksale reisile, siis saabuvad saarele kalapüügivõistkonnad oma autode-paatidega. Sisuliselt kõik Heltermaa-Rohuküla suuna sõidukite e-piletid on läbi müüdud tagasisõidupäevaks, 26. maiks.
Tänavusele Tuulekala trallingule registreerus 98 võistkonda.

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.