Jälgi meid

Püha Lepa Leht

PÜHA LEPA LEHT | Paljastus Hiiu kandle tegelik lugu

Eurovisiooni lavadel ilmakuulsust võitnud hiiu kannelt peetakse Vormsi pilliks ja Hiiumaa on kuidagi ära unustatud. Püha Lepa Lehe uurimuste ja  parimate teadmiste põhjal on selline  ajalookäsitlus ekslik ja asi oli hoopis teisiti. 

Hakkasime sügavuti uurima, et kus kohast on tulnud selline kultuspill nagu hiiu kannel ja kas seni kirjapandud ajalugu võiks olla tõene. 

Üheks uuringu edasiviivaks põhjuseks oligi leppimatus asjaoluga, et see on tulnud Vormsi saare poolt ja Hiiumaaga seotus pole üldsegi kindel. Juba seda mõeldes tekkis kerge šokk. Töö käigus selgusid jällegi uskumatud asjaolud.

Veel lugemist:

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.

Loodus

Hiiumaa saab laias laastus tõmmata kaheks: valge lääs ja punane ida. Juttu ei tule aga muidugi mitte kommunistidest ega muust säärasest, vaid tolmpeadest.