Jälgi meid

Uudised

PROVINTSITEATRITE PÄEV | Naaditeater tunnistati kodusel festivalil laureaadiks

Hetk Naaditeatri etendusest "Perekond". Vasakult Janno Elmi, Taavi Sadul, Triin Saue, Mari-Liis Leivalt, Õie Laksberg ja Henn Martinson. | Eike Meresmaa
Kärdlas peetud Lääne-Eesti provintsiteatrite festivalil said üheteist trupi seas laureaadiks ka Salme Vallateater ja Taritu Tubateater.

Hiidlaste endi Naaditeater tõi Kärdla kultuurikeskusesse ka täismaja publikut. 

Naaditeatrile oli see juba teine järjestikune tiitel, eelmisel aastal Haapsalus võidetud laureaaditiitliga kaasnes au ja võimalus teisi teatreid vastu võtta. Kolm aastat Naaditeatriga koostööd teinud lavastaja Ermo Mäeotsa sõnul räägib etendus nimega „Perekond“ nii riigi kui ka inimeste omavahelistest suhetest. 

Hiiumaalt astusid lavalaudadele veel Lilbi Linna Teater ja Emmaste Põhikooli trupp. Neist viimane mängis märtsis esietendunud näidendit „Olevused“.  Lilbi Linna Teater etendas näitemängu „Kirjaridadeks saanud tunded“. 

Veel lugemist:

Suvi

Täna mere ääres kibuvitsa õisi korjates tundsin, kuidas rahulolulaine minust üle käis. Vaatasin pastelset kiviklibu ranna äärel, peaaegu et peegelsiledat merd ja rikkalikku taimestikku...

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.