Jälgi meid

Uudised

Projektikogemused lumisest Sloveeniast

erakogu
Viis Eesti noorsootöötajat, nende seas kaks hiidlast – Kristel Pisa ja Kaira Västrik, osalesid 9.–17. jaanuarini kontaktseminaril Sloveenias Mariboris.
Toimus rahvusvahelise noorsootöö projekti “Leia oma tee rahvusvahelisuseni” (“Find Your Way To Internationality”) teine kontaktseminar.
Seminari tulemusena esitatakse Erasmus+ veebruari taotlusvooru neli projekti. Kristel Pisa ja Jakaa Lorenci Sloveeniast täpsustasid juba esimese kontaktseminari raames 2016. aasta juunis valminud projekti “Adnani küpsetamislaager” (“Adnan’s Cooking Camp”). Selle projekti esitasid nad Sloveenia noorteagentuuri Erasmus+ projektide oktoobri taotlusvooru. Tagasisidena öeldi neile, et projekt vastab kõikidele tingimustele, kuid selle toetamiseks polnud aasta lõpus enam piisavalt raha. Nüüd anti projektile veel viimane lihv ja see esitatakse uuesti veebruari taotlusvooru.
Tegemist on rahvusvahelise noortevahetuse projektiga, mille fookuses on toit, toidutegemine, toiduained ja toidukultuur. Kummastki partnerorganisatsioonist osaleb Sloveenias Radlije’s toimuvas noortevahetuses kümme 13–17aastast noort, kes tutvustavad oma maad ja kultuuri selle rahvusroogade kaudu.
Pisa jäi kontaktseminariga rahule. “Mulle meeldis selle kohtumise struktuur ning see, kuidas õppematerjale ja muud infot seintele pandud plakatitel visualiseeriti. Kõigile oli teada päevakava ja kelle kord on midagi teha,” ütles Emmaste vaba aja keskuse noorsootöötaja.
Ta lisas, et on täis julgust ja tahtmist rahvusvahelisi projekte ka edaspidi ellu viia: “Ma tõesti tunnen, et kuulun tänu nendele seminaridele rahvusvahelisse noorsootöötajate võrgustikku.”
Uuena osales teisel kontaktseminaril Kaira Västrik Hiiumaa noorsootöö keskuse Kärdla noortemajast. Tema kirjutab koos oma Sloveenia partneriga noorte kunstilaagri projekti, mis peaks toimuma Sloveenias juuni lõpus ja juuli alguses.
Suurima väärtusena tõi Västrik välja uued koostöökontaktid ja noorsootöötajate võrgustiku tekke, aga ka kogemustevahetuse. “Vabal ajal rääkisime, kuidas kellegi noortekeskuses töö käib, mis toimib ja mis ei toimi, kuidas noored midagi vastu võtavad,” meenutas ta.
Ta tõi näiteks, et kokkamine sobib noorte kaasamiseks hästi igas riigis. Ka söövad noortekeskuses ühiselt kokates noored toite, mida nad muidu ei sööks.
“Huvitav oli teada saada sedagi, et sloveenlased hindavad Eesti ja Soome noorsootööd näiteks seikluskasvatuse meetodite rakendamise pärast – Sloveenias neil seda ei ole,” lisas Kaira Västrik.

Veel lugemist:

Turism

Aprilli koolivaheajal avanes kolmel Pühalepa noorel võimalus külastada Morigenose delfiiniuurimiskeskust Sloveenias, et anda oma panus keskkonnateadlikkuse tõstmisse. Palade kooli kaheksanda klassi õpilased Klaarika Küttim...

Uudised

Juuni alguses sõidab Emmaste noorsootöötaja Kristel Pisa Erasmus+ projekti raames kümne noorega kümneks päevaks Sloveeniasse. Tegemist on juba eelmisel aastal kirjutatud eduka projektiga “Adnan’s...