Connect with us

Transport

Praamide projekteerija ja ehitajate hanketa valimine oli seaduspärane

Rahandusministeeriumi hinnangul ei eksinud Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad seaduse vastu, kui ettevõte valis mandri ja saarte vahelistel liinidel opereerimiseks ehitatavate parvlaevade projekteerija ja ehitajad ilma riigihanget korraldamata.
“Lähtudes asjaolust, et TS Laevad OÜ ei ole rahandusministeeriumi hinnangul hankija riigihangete seaduse alusel, ei algata rahandusministeerium TS Laevad OÜ tegevuse üle järelevalvemenetlust,” kirjutab ministeerium riikliku järelevalvemenetluse algatamata jätmise põhjenduses.
Tallinna Sadama kommunikatsioonijuht Sirle Arro ütles BNSile, et tegemist on ettevõtte jaoks positiivse otsusega ja see peaks ümber lükkama Väinamere Liinide kolmanda kaebuse praamihanke osas.
Ministeerium toob oma vastuses Väinamere Liinidele välja, et Tallinna Sadama tütarfirmadel ei olnud kohustust riigihanget korraldada, kuna praamiteenust Hiiumaa, Muhumaa ning Mandri-Eesti vahel osutataks avalikes huvides ja lisaks on teenuslepingu täitmiseks kuulutatud avalik konkurss.
Tallinna Sadam sõlmis 31. oktoobril laevatehastega
Remontowa Shipbuilding ja Sefine Shipyard lepingud nelja uue parvlaeva ehitamiseks mandri ja Eesti suursaarte vahelistele liinidele. Kummaski laevatehases ehitatakse kaks parvlaeva.
Neli uut parvlaeva ehitatakse Poolas Gdánskis ja Türgis Altinovas/Yalovas asuvates tehastes. Parvlaevad on 114 meetri pikkused ning mahutavad 150 sõiduautot või kümme autorongi. Päästevahenditega varustatud sõitjakohti on reisiparvlaevadel 600. Uute parvlaevade projekteerija on Norra ettevõte LMG Marin.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...