Connect with us

Transport

Praamide projekteerija ja ehitajate hanketa valimine oli seaduspärane

Rahandusministeeriumi hinnangul ei eksinud Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad seaduse vastu, kui ettevõte valis mandri ja saarte vahelistel liinidel opereerimiseks ehitatavate parvlaevade projekteerija ja ehitajad ilma riigihanget korraldamata.
“Lähtudes asjaolust, et TS Laevad OÜ ei ole rahandusministeeriumi hinnangul hankija riigihangete seaduse alusel, ei algata rahandusministeerium TS Laevad OÜ tegevuse üle järelevalvemenetlust,” kirjutab ministeerium riikliku järelevalvemenetluse algatamata jätmise põhjenduses.
Tallinna Sadama kommunikatsioonijuht Sirle Arro ütles BNSile, et tegemist on ettevõtte jaoks positiivse otsusega ja see peaks ümber lükkama Väinamere Liinide kolmanda kaebuse praamihanke osas.
Ministeerium toob oma vastuses Väinamere Liinidele välja, et Tallinna Sadama tütarfirmadel ei olnud kohustust riigihanget korraldada, kuna praamiteenust Hiiumaa, Muhumaa ning Mandri-Eesti vahel osutataks avalikes huvides ja lisaks on teenuslepingu täitmiseks kuulutatud avalik konkurss.
Tallinna Sadam sõlmis 31. oktoobril laevatehastega
Remontowa Shipbuilding ja Sefine Shipyard lepingud nelja uue parvlaeva ehitamiseks mandri ja Eesti suursaarte vahelistele liinidele. Kummaski laevatehases ehitatakse kaks parvlaeva.
Neli uut parvlaeva ehitatakse Poolas Gdánskis ja Türgis Altinovas/Yalovas asuvates tehastes. Parvlaevad on 114 meetri pikkused ning mahutavad 150 sõiduautot või kümme autorongi. Päästevahenditega varustatud sõitjakohti on reisiparvlaevadel 600. Uute parvlaevade projekteerija on Norra ettevõte LMG Marin.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...