Connect with us

Uudised

PPA Kärdla büroos pikki järjekordi polnud

IDkaardi sertifikaatide uuendajatele erandkorras nädala­vahetusel avatud politsei- ja piirivalveameti Kärdla teeninduses kulges kõik hoolimata tehnilistest tõrgetest rahulikult ja pikki järje­kordi ei tekkinud.
Politsei- ja piirivalveameti (PPA) Kärdla teeninduse peaspetsialisti Piret Simsalu sõnul soovis suurem hulk inimesi oma IDkaardi sertifikaate uuendada laupäeva hommikupoole, aga tehniliste tõrgete tõttu see ei õnnestunud. “Kõik olid siiski väga rahulikud ja kannatlikud,” ütles Simsalu.
“Kuna kasutan palju arvutit ja IDkaarti, siis mulle oli väga oluline sertifikaate uuendada. Proovisin seda kodus arvutis ka ise teha, aga kahjuks ei õnnestunud ning seepärast tulingi siia,” rääkis laupäeva lõuna ajal Kärdla teeninduses sertifikaate uuendanud Liilia. Ta lisas, et käis korra ka hommikul, aga tehniliste probleemide tõttu paluti tal hiljem tagasi tulla. Liilia tõrgetest häiritud polnud ning tal jagus Kärdla teeninduse töötajatele ainult kiidusõnu.
Samuti laupäeval sertifikaate uuendanud Aimar ütles, et otsustas seda teha just PPA teeninduses, kuna siis pole vaja karta, et uuendamisega hätta jääd. “Mul oli töö pärast PPA teenindusse asja ja mõtlesin, et kui juba siin olen, uuendan oma IDkaardi sertifikaadid ka ära, sest seda on ju niikuinii vaja teha,” rääkis Aimar. “Meedia vahendusel tundus, et PPA teenindustes on järjekorrad väga pikad, aga Kärdlas ei pidanudki kaua ootama,” oli Aimar imestunud.
Miks reedel kinni?
Hiiu Lehe poole pöördus pahane kodanik küsimusega, miks polnud PPA Kärdla teenindus avatud ka reedel.
PPA kommunikatsiooni­juhi Kirsti Ruuli sõnul oli põhjus, miks teenindust muudel päevadel ei avatud, töötajate nappus.
“Meie töötajad vajavad ettevalmistust ja lisaks ka taustakontrolli, et pääseda ligi nii paljudele tähtsatele andmetele,” ütles Ruul. “Seepärast ei hakanudki me mõneks päevaks inimesi juurde palkama ja pidime hakkama saama olemas­oleva tööjõuga.”
PPA Kärdla teenindus, kus isikut tõendavaid dokumente taotleda saab, oli seni avatud kolmel päeval nädalas, esmas­päevast kolmapäevani kella 9–17ni. Töötajaid on teeninduses kaks, mõlemad osaajaga. Alates 1. novembrist on teenindus avatud ka neljapäeviti.
Ruuli sõnul vaadati ka büroode külastatavust. “Meile tundus parim moodus üle Eesti teenindused erand­korras avada ühtmoodi, sest nii on kõigile arusaadav,” ütles Ruul. Ta selgitas, et PPA büroodel on lahtiolekuajad kohati erinevad ja teisiti teavitamine oleks olnud keerulisem ja inimestele raskesti mõistetavam.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...