Connect with us

Uudised

Pensionide kojukande hind tõuseb

Riiklike pensionide ja sotsiaaltoetuste ühe kojukande hind 1. jaanuarist on 6,60 eurot ehk 1 euro ja 35 senti kallim.Viimasel kahel aastal oli teenuse hind 5,25 eurot.
Sotsiaalkindlustusameti finantsjuhi Margus Pärna sõnul puudutab muudatus neid pensioni, toetuse või hüvitise saajaid, kes tellivad raha kojutoomise oma kulul. “Neid inimesi on küll aasta-aastalt jäänud vähemaks, sest enamus meie klientidest saavad rahad pangakontole,” ütles Pärn. Neid, kes raha koju tellivad, on ligikaudu 6000.
Pärna sõnul ei ole ükski hinnatõus, ükskõik kui suur või väike see on, kliendile kunagi meeldiv uudis. Tema soovitus on lasta hüvitised kanda pangakontodele, sellisel juhul ei pea saaja midagi maksma.
Muutub ka pensionide, toetuste ja hüvitiste koju­toomise kuupäev – väljamakse uus ajavahemik on lühem, 5.–12. kuupäevani. Varem kestis see 5.–15. kuupäevani.
Inimestele, kellel väljamakse kuupäev muutub, teatab uue kuupäeva hanke riiklike pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukande teenuse osutamiseks võitnud Omniva.
Liikumistakistusega inimestele või neile, kes elavad hajaasustusalal ja kellele pangateenus on raskesti kättesaadav, viiakse pensionid, toetused ja hüvitised koju tasuta ka uuel aastal. Taotluse vorm on kättesaadav sotsiaal­kindlustusameti koduleheküljel.
Uus kojukandeteenuse leping jõustub 1. jaanuarist ja kehtib kaks aastat.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu