Connect with us

Tervis

Haigla sai hinna­muudatusest teada lehest

40 päeva peale nõukogu otsust said Hiiumaa haigla juhatuse liikmed Hiiu Lehest teada PERHi labori COVID-testi uue hinna, kuu aega oli meie haigla tahtmatult jaganud valeinfot.
Eelmises lehes kirjutasime, kuidas Soomes elav hiidlane, kes tahtis kodusaarele käima tulla, tundis huvi, miks Hiiumaal on tasuline koroonatest kallim kui mandril – koos sertifikaadiga 80 eurot.
Selgus, et Põhja-Eesti Regionaal­haigla (PERH) kodu­lehel oli väljas vananenud hinnainfo. PERHi juhatuse esimees Agris Peedu, kes on ka Hiiumaa haigla nõukogu esimees, ütles, et vananenud hinnakiri avastati peale Hiiu Lehe ajakirjaniku päringut. “Ilmnes, et oleme oma kodulehel avaldanud ikka veel COVID-testide vana hinna­kirja,” ütles ta ning tänas päringu eest, tänu millele viga avastati.
Otsuse, muuta testi hind soodsamaks, oli PERHi nõukogu teinud juba 27. jaanuaril ning 1. veebruarist maksab COVID-test koos sertifikaadiga 65 eurot ja ilma sertifikaadita 58 eurot.
Tamm: Oleme ise ka õnnetud
Esmaspäeval, 8. märtsil teavitasime ka Hiiumaa reisi planeerivat Toivot uuest hinnast. Kui ta 9. märtsil ehk samal päeval, kui Hiiu Leht uue hinnainfo uudisega ilmus, Hiiumaa haiglasse helistas, öeldi talle sealt ikka, et tasuline COVID-test koos sertifikaadiga maksab 80 eurot.
“Kas te siis Hiiu Lehte ei loe,” oli Toivo kõne vastu­võtjatega pahandanud.
Haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et ekslikku infot testide maksumuse kohta jagasid nad tahtmatult, kuna PERHi labor ei olnud neile uut hinnainfot saatnud. “Alles täna me lugesime seda lehest, et hinnad on langenud,” ütles Tamm teisipäeval. “Meil seda infot ei olnud, sellepärast oleme inimestele valeinfot jaganud ja oleme väga õnnetud sellepärast.”
Hiiumaa haigla juhatuse esimees Tõnis Siir nentis, et vea tegi keegi teine, aga Hiiumaa haigla jäi n-ö sõrmipidi sahtli vahele.
PERH: Arved olid õiged
“Kui arvasime, et küsimus oli ainult meie kodulehes, siis täna, 9. märtsi hommikul ilmnes, et meie ühe töötaja eksimuse tõttu ei jõudnud see info mitte ainult meie kodulehele, vaid ei jõudnud ka Hiiumaa haiglani,” selgitas Agris Peedu teisipäeval.
“Väga kahetsusväärne, aga jällegi kinnitus selle kohta, et kui arvame, et protsess on paigas, siis isegi väike eksimus viib protsessi mitmes võtmes paigast ära. Seega, veelkord saan vaid tänada, et päringu saatsite,” ütles Peedu. “Sama kordame alati ka patsientidele, et ootame väga avatult nii kaebusi kui ka kiitusi ja tähelepanekuid, sest üksnes nii saame me oma tegevuses paremaks.”
Raha siiski kelleltki rohkem ei kasseeritud, ei PERHis ega Hiiumaa haiglas. Nimelt võtavad Hiiumaal haigla töötajad ainult ninaneelu proove ja saadavad need mandrile PERHi laborisse, arved nende eest saadab testitavatele labor.
“Meile teadaolevalt on veebruaris tellitud tasulised COVID-testid hinnastatud labori poolt patsiendile õigesti, aga vaatame veel üle,” ütles Agris Peedu. Mõne aja pärast tuli teade, et kõik, kes tellisid alates 1. veebruarist tasulise COVID-testi, tasusid uue hinna­kirja järgi.

Veel lugemist:

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...

Uudised

Turul tegutsevad ettevõtjad imestavad, et kui plaanitud riigimaja kerkib alles kahe aasta pärast, poleks olnud põhjust lammutamisega kiirustada. Turul müüjad peavad aga tegevuse lõpetama...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...

Arvamus

Mõned aastad tagasi tegin ühe suure Saksa telekanali jaoks filmi Kihnu majakavahist Ellyst, kes pidas lisaks majakavahi ametile veel kodumajutust, tegi seepi ja jäätist,...