Connect with us

Transport

Palun suuremat kahesajagrammist viina!

Harda Roosna
Selveri rõõmsa­värviline rändpood oli teel ka jõululaupäeval. Bussijuht Valdi Samm ja müüja Helle Allik ütlesid, et pühade­kaupa osteti ka sel päeval hoolega. “Verivorstid, piparkoogid, kommid ja värgid ning muidugi tavakaup, mida iga kord ostetakse,” loetles Helle.
Talviti on rändpoel kõige rohkem kliente Emmaste otsas, suviti Kõpu kandis. Valdi ütles, et ostjad on igal juhul tänulikud, et poebuss ikka kauba koju kätte toob ja näitas šokolaadikarpi ja kingikotti, mis poerahvale jõulukingituseks toodud.
Detsembri alguses sai aasta täis sõita uue, Selveri ostetud poebussiga. Valdi ütles, et sõita on mugav, Helle lisas, et eks roolis on ka õige mees. Kokku töötab rändpoes kaks bussijuhti ja kaks müüjat, koos sõidetakse nii, kuidas graafik parajasti klapib.
Poebussis saab päris palju nalja, et naera ennast lolliks, rääkis Valdi ja kahetses siiralt, et ei ole algusest peale neid lõbusaid juhtumeid kirja pannud. Kohe tuli meelde paar lugu. Näiteks kurtis üks eakam naisterahvas, et ta ei leia oma mobiilist poebussi äppi ja et tal ei ole Google Playboyd. Pärast selgus, et puudu oli makserakendus Google Pay, millega maksta. Teine seik juhtus napsu järgi tulnud meestega, kes küsisid, kas viina on. Bussijuht juhatas, kus riiulis viin on. Mehed küsisid, kas kahesaja­grammist viina ka on. Valdi vastas, et ka kahe­sajagrammine viin on täiesti olemas. Siis küsisid mehed, kas suuremat kahesaja­grammist ka on. “Ma ütlesin, et mina olen väike vend, aga sa võid ükskõik, millise teadja mehe käest küsida – kakssada grammi ongi kakssada grammi!”, rääkis Valdi. “Annab tulla selle peale – mul sihukest fantaasiat ei ole!”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...