Connect with us

Persoon

Palju õnne, Anu Saue!

HÄLI-HERTA HAAVAPUU
Täna tähistab ümmargust sünnipäeva edukas sportlane, tegusa spordiperekonna ema ja vanaema ning võimekas treener Anu Saue.
Anu on Eesti meistrivõistlustel orienteerumises võitnud aastate jooksul eri vanuseklassides 81(!) medalit. Hiiumaa parimaks naissportlaseks tunnistati ta 1982. aastal, Hiiumaa parima naisveterani tiitli on ta saanud 15 korral.
2007. aastal valiti Anu Hiiumaa aasta emaks. Anul ja Toivol on kolm last ja seitse lapselast. Ka nende lapsed ja lapselapsed on jõudnud tippsporti: tütar Eveli võistles kaks korda taliolümpiamängudel, tütar Elo oli naisteklassis Eesti parimaid orienteerujaid, lapselaps Kenny kuulub Eesti orienteerumiskoondisesse meeste põhiklassis. Südamelähedane on sport ka poeg Eerole. Nii Elo kui Kenny treenivad noor­sportlasi.
2014. aastal tunnistati Anu Saue Eesti parimaks nais­kodukaitsjaks. Samal aastal pälvis ta Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi tunnustus­preemia. 2016. aastal au­tasustas Hiiu vald Anu aasta­preemia ja tänukirjaga.
Anu Saue õpetab noortele orienteerumist Kärdlas 1980ndate aastate algusest, algul vabatahtlikuna, 1987. aastast treenerina Hiiumaa laste ja noorte spordikoolis, praegu Hiiumaa spordikoolis.
Kaks korda, aastal 2001. ja 2019. valiti Anu Hiiumaa parimaks noortetreeneriks, mullu ka parimaks treeneriks. Kolm korda on Anu Saue parimaks piirkondlikuks noortetreeneriks valinud SL Jõud.
Anu juhendatavad noored on aastakümnete jooksul saavutanud silmapaistvaid tulemusi Eesti meistrivõistlustel orienteerumises, Eestis toimunud rahvusvahelistel võistlustel, Rahvusvahelise Koolispordiliidu meistrivõistlustel, Eesti Koolispordiliidu meistrivõistlustel ja olnud edukad Eesti Orienteerumis­liidu-Printcentri noorte karika­sarjas.
Tema õpilastest on kuulunud Eesti noortekoondise ridadesse Elo Saue, Tammo Esta, Monika Küttim, Eveli Saue, Triin Soonvald, Katrin Kallisma, Liisi Reitalu, Taivo Timmusk ja Eliise Kesküla.
Eelmisel aastal kuulusid Eesti noortekoondisesse Maria Eller, Siiri Talts, Herta Kesküla ja Kustu Künnapas. Tema õpilased on tunnistatud korduvalt Hiiumaa parimateks noorsportlasteks.
Eelmisel aastal võitsid Anu Saue õpilased Eesti meistrivõistlustel orienteerumises 12 individuaalset ja ühe võistkondliku medali, ka Anu võitis ise pronksmedali.
Meil on tõeliselt vedanud, et meil on Anu Saue!
Õnnitlevad orienteerujad ja Hiiumaa spordirahvas

Anu Saue panust Eesti spordi­ellu on väga raske sõnadesse panna ja kahe lausega kokku võtta. Anu isiklik eeskuju on nakatanud väga paljusid spordihuvilisi inimesi, ei saa paljud temaealised kiidelda maailmameistri­võistlustel osalemisega ja medalite võitmisega. Ja ega Anu ei kiitle ka, kuigi põhjust on rohkem kui küll. Kui paljud lapsevanemad saavad ütelda, et on üles kasvatanud kaks põlvkonda treenereid – Toivo ja Anu lapsed ja lapselapsed nakatavad lapsi spordipisikuga juba mitmes maailma riigis – seega haare on väga lai! Ja loomulikult on selles oma osa Anu oskusel õpetada nii, et tulevad ka tulemused. Järjekindlus, suur töötahe, hiidlaslik jonn ja visadus toime tulla raskete aegadega, olematute vahenditega. Südamest suur kummardus ja tänu Sulle, Anu! Loodan, et jaksad veel pikki aastaid oma oskusi ja teadmisi edasi anda.

Kristi Linkov
Hiiumaa spordikooli direktor

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...