Connect with us

Uudised

Päiksekild sügises – Kohvitantade tantsurühm

Helja Kaptein
Kohvitantad kogunevad, arutlevad, mõtisklevad, meenutavad minevikku. Aeg kaob, mälestused elavad. Mälestused ihkavad jagamist.
Kohvitantade tantsurühm koosneb väärikatest, kel jaksu tantsida ja tahtmist elutarkust jagada. Kokku said liidetud mõtted ja teod, see on mälestused ja tantsud.
Kohaliku omaalgatuse programm toetas mõtet ja ulatas rahakukru. Nüüd on seda euro-haaval kulutatud. On mitu Lugu. Lugu Kärdla kalevivabrikust, sellega seotud koolitarkused, linnakese kujunemine, kodusaare tavad ja kombed ja kõik see segatud tantsukastmega.
Hiiumaal on alati tantsitud, kas või natuke ja salaja. Kohvitantade tantsud käivad käsikäes mälestustest ja meenutustest kokku sõlmitud jutuga.
Oma jutustavate tantsulugudega on tutvustatud Hiiumaa külalistele meie seltsisid, rahvariideid, saare ajalugu, Kärdla ja Suuremõisa lastele on lahti tantsitud nende koolide ajalugu.
Kohvitantade tantsurühm toimetab oma toimetamisi aastast 2000, mõne kuu pärast saab 17 aastat täis. See on iganädalane kokkusaamine oma elurõõmu ja lusti jagamiseks, et pärast koju minna veel suurema energiapallina.
Hoolimata sügisest, külmast ja tuulest, soovivad Kohvitantad kõigile rõõmu südamesse ja sära silmadesse!

MTÜ Tantsumajaka
Kohvitantad

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Reportaaž

Hiiumaa haigla uuendamine polnud pelgalt seinte värvimine või ukselinkide vahetamine. Kõik sai uueks. Haigla ees pühib paar päeva enne pidulikku avamist töömees harjaga lume...