Connect with us

Uudised

Pagarite parki kerkis ausammas Hiiumaa toidule

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Kärdla endise leivamaja asukohale kerkis ausammas (pildil) hiiumaisele toidule – seitse nelikantterasest ning enam kui kahe meetri kõrgust tähte HIIUMAA. Samba pidulik avamine tuleb maikuus.
Hiiumaa suurima toidutootja OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar juhataja Kaja Antons ütles, et peab oluliseks emotsionaalset kohustust, mis püstitatud ausamba rajamisega kaasneb.
Ka on ettevõtte 110. juubeli­aasta tähistamiseks püstitatud ausammas Antonsi sõnul märgilise tähendusega kaks aastat tagasi rajatud Pagarite pargi jaoks.
“Aastakümnete jooksul on Hiiumaal olnud mitmeid suuri toidutootjaid, kes kahjuks ei ole erinevatel põhjustel püsima jäänud, meie püstitatud Hiiumaa toidu ausammas on projekteeritud sedavõrd püsiva ja tugevana, märkimaks ettevõtte kaugeleulatuvat sihti, et ka saja aasta pärast oleks saarel toidutootmine ja meie lapsed saaks suureks sirguda kodusaarel küpsetatud leivaga,” viitas Antons juhtmõttele, mis kirjas ka ühel Pagarite pargi pingil.
Antons kinnitas, et tänavu 110 aasta juubelit tähistav pagaritööstus tegutseb ja areneb tänu kohalikule kogukonnale: “Kui me neli aastat tagasi alustasime pagarikoja renoveerimisega, siis oli selle edukal elluviimisel väga suur roll toetaval kogukonnal ning kogu Pagarite pargi loomine ja seeläbi avalikku linnaruumi puhkeala rajamine on tänuavaldus hiidlastele – kodusaare ettevõtluse toetamise eest.”
Tähed valmistas Hiiumaa ettevõte OÜ iWeld ja aprillis paigaldati need Heltermaa mnt 16 krundile, endise leivamaja asukohta.
“Ausamba tegumood on hiidlastele ja kodusaare külalistele tuttav Hiiumaa Köök ja Pagar mullu kasutusse võetud logost,” selgitas ette­võtte turundusspetsialist Arno Kuusk.
Pagarite parki püstitatud Hiiumaa toidu ausamba aluseks on 2018. aastal loodud Hiiumaa Köök ja Pagar logo, mille autoriteks on OÜ Gold­baum projektijuht Piret Lauri, loovjuht Andres Siem ja disainer Alina Luther. Ausamba püstitamise ehitusprojekti koostas arhitektuuribüroo OÜ Dagopen ning selle paigaldas OÜ ERJ Teenused. Ausambale paigaldab lähiajal valgustuse OÜ Wattampex.
Pagarite pargi kujundas Suuremõisa tehnikumi floristi eriala juhtõpetaja Hebe-Kai Kann.
Laupäeval, 18. mail korraldab Coop Hiiumaa Tormi Konsumi platsil ja Pagarite pargis neljanda hiidlaste kevad­laada ning samal kuupäeval on ka ausamba ametlik avamine.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...