Connect with us

Uudised

Hiiumaa Köök ja Pagar peab laienemisplaane

Kati Kukk | Hiiu Leht
Ettevõtte juhataja Kaja Antonsi sõnul on Kärdlas, Heltermaa maantee 16 asuvad tootmisruumid kitsaks jäänud ning käima on lükatud laienemisprotsess.
Kümne aastaga, mis on möödunud köögiploki tootmis­ruumide valmimisest aastal 2012, on Hiiumaa Köök ja Pagar toodangu maht kasvanud üle kahe korra.
“Möödunud suvel jõudsime köögis maksimaalse võimaliku tootmisvõimsuseni – kasvu­ruumi kümme aastat tagasi avatud ruumides rohkem ei ole,” tõdes Kaja Antons. Seepärast on plaanis laieneda ning sobiva lahendusena näeb ettevõte hooneosa, kus siiamaani on asunud osaühingu Tähva kodumasinate kauplus. Sinna tuleb uue köögi hoone.
Antons möönis, et Tähva on olnud ruumide pikaajaline rentnik: “Suuliselt oleme plaanidest Tähva omanikke teavitanud. Rendilepingu lõpetame, kui ehituse ajagraafik on selgunud. Hetkel seda veel tehtud ei ole.”
OÜ Tähva juhataja Jüri Väärtnõu ütles Hiiu Lehele, et ta teab eelolevast kavast ning tõenäoliselt tuleb kauplusele leida uued ruumid. “Me ei ole selle peale veel aktiivselt mõelnud,” sõnas ta ja lisas, et ühe variandina võib tulla arvesse neile kuuluv maja Vabaduse tänaval, kus praegu on autoremondi ja ülevaatuse töökoda. “Võibolla leiame seal võimaluse, aga konkreetsemalt ei oska praegu öelda.”
Kõigepealt valmib projekt
Uue köögi hoone projekteerib OÜ Dagopen. Ehituse algus on Kaja Antonsi sõnul planeeritud 2022 aasta teise kvartalisse, sõltuvalt projekti valmimisest ja ehitaja leidmisest.
Kui eile lõppenud projekteerimistingimuste avaliku väljapaneku tulemusel muudatusi ei ole vaja teha, siis võib Heltermaa mnt 16 maaüksusel asuvat tootmishoonet laiendada üle 33 protsendi. Olemasolev kauplusehoone lammutatakse. Projekteeritaval hoonel võib olla kuni kaks korrust ning maksimaalse kõrguse piiriks on 10 meetrit. Arhitektuurne lahendus peaks projekteerimistingimuste järgi olema samas stiilis nagu olemasolev tootmishoone, kusjuures tänavapoolsel fassaadil on soovitatud välistada ilma akendeta tumma seina tekkimist.
Pool toodangust mandrile
OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar mullune müügitulu ulatus 2,7 miljoni euroni. Aasta varem oli see 2,2 miljonit eurot. Tänavuse aasta müük sõltub sellest, kas köögi laiendus valmib veel sel aastal. Kaja Antons ütles, et esialgu on müügitulu kasvu planeeritud konservatiivselt 6–7 protsenti ja nõukoguga on kokku lepitud, et kui laiendus valmib, siis prognoosi korrigeeritakse kasvu suunas.
Juhataja sõnul müüb ettevõte ligi pool tootmismahust mandrile. Hiiumaal müüdavast toodangust pool läheb kaubaks Kärdlas asuvates Hiiu ja Tormi kauplustes, teine pool jõuab ostjateni viies poes – Käinas, Emmastes, Kõrgessaares, Suuremõisas ja Nurstes. Ettevõtte esindus­pood on Tormi Konsum Kärdlas, kus ahjusoe toodang jõuab müügile mitmel korral päevas.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...