Connect with us

Uudised

OÜ Männaka kandideeris parima mahetootja tiitlile

VPK
Aasta mahetootja tiitlile kandideeris tänava kuus ette­võtet, üle hulga aja oli kandidaatide seas ka Hiiumaa mahetootja – OÜ Männaka, mis tegeleb põllukultuuride ja piimakarja­kasvatusega.
Mahepõllumajanduse koostöökogu liige Airi Vetemaa ütles Hiiu Lehele, et Hiiumaalt pole konkursil tükil ajal enam osalejaid olnud. “Tänavune osaleja OÜ Männaka esikolmikusse ei mahtunud, aga tubli ettevõte seegi, ikkagi Eesti suurima mahepiimakarja pidaja ja teinud suure investeeringu robotlauta,” kiitis Vetemaa.
Vetemaa meenutas, et aastal 2012 tuli konkursil teisele kohale õunakasvataja Triinu Schneider ja aastal 2014 tuli teiseks lihaveisekasvataja Arne Kokla Tõnise talu.
Käina vallas asuv OÜ Männaka on üks Eesti suurimaid mahepiimatootjaid, mille piim rändab Saaremaa piimatööstusesse ja mida turustatakse Mo Saaremaa kaubamärgi all. Praegu on ettevõttel 200 lehma ja kasutuses 1000 hektarit maad. Lisaks mahepiimale kasvatatakse ka maheteravilja.
Parimaksc valiti mesindustalu
Eesti parimad mahetootjad ja mahetooted kuulutati välja eelmisel nädalal peetud mahepõllumajanduse aastakonverentsil.
Parimaks mahetootjaks valis žürii Eesti suurima mahemesindustalu OÜ Ehe Mesi, mille 400 mesitaru asuvad peamiselt Pandivere kõrgustiku looduslikel korje­aladel. “Võit on suur tunnustus kogu meie meeskonnale ja tegelikult ka kogu mesindussektorile tervikuna,” ütles mesinik Harro Rannamets. “Tulevikku vaadates näeme, et tuleb arendada tootmist ja teha investeeringuid. Samas, laiemalt mõeldes on vaja arendada turgu, et müük saavutaks stabiilsuse ja kasvaks – selle pealt saaks ka teistele mesinikele signaali anda, et on mõtet mahedalt toota küll, turustuskanal on olemas.”
“Parima mahetootja konkursi esikolmiku ettevõtted on küll väga erineva profiiliga, kuid nad kõik paistsid silma väga hästi läbimõeldud, oma võimekusest ja kohalikest oludest lähtuva optimaalse tootmissüsteemiga,” ütles Vetemaa.
Mahetoote konkursile esitati kokku 52 toodet 23 ettevõttelt. Parimad tooted valiti kahes kategoorias – parim mahetoit ja parim mahejook, mõlemas oli 26 toodet.
Parima mahetoidu tiitli sai Eco Flora toodetud kuivatatud tomatid ekstra neitsi­oliiviõlis, parimaks mahejoogiks valiti OÜ Öun Drinks rabarberi-kuuse vahujook.
Parima mahetootja ja -toote konkurss toimus 11. korda, konkursse korraldab maaeluministeeriumi tellimisel Eesti mahepõllumajanduse sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse koostöökoguga. Parim mahetoode valitakse koostöös Eesti kulinaaria instituudiga.

Veel lugemist:

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...

Uudised

Turul tegutsevad ettevõtjad imestavad, et kui plaanitud riigimaja kerkib alles kahe aasta pärast, poleks olnud põhjust lammutamisega kiirustada. Turul müüjad peavad aga tegevuse lõpetama...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...

Arvamus

Mõned aastad tagasi tegin ühe suure Saksa telekanali jaoks filmi Kihnu majakavahist Ellyst, kes pidas lisaks majakavahi ametile veel kodumajutust, tegi seepi ja jäätist,...