Connect with us

Uudised

Otsitakse haigla rekonstrueerimisprojekti koostajat

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
SA Hiiumaa Haigla kuulutas hanke peamaja rekonstrueerimis­projekti koostaja leidmiseks. Hanke tähtaeg on 10. veebruar.
Hiiumaa haigla juhatuse liige Tõnis Siir selgitas, et enne kui esmatasandi tervise­keskuse ehituseks saab vabastada praeguse polikliinikumaja, tuleb korrastada haigla peamaja keskosa.
50ndatel ehitatud pea­hoone koosneb kahekorruselisest keskosast ja ühe­korruselistest tiibadest. Haigla läänetiivas asub 2008–2009 renoveeritud aktiiv­raviosakond, idatiib on renoveeritud 2011. aastal. Hanke tingimustes on kirjas, et projekteerija peab võimalikult palju arvestama praeguseks remonditud osakondade ruumiprogrammiga.
“Meil on olemas juba visioon sellest, kuidas haigla peaks tulevikus välja nägema hakkama, kuid täpsem pilt selgub projekteerimise käigus,” ütles Siir kolmapäeval Hiiu Lehele.
Ühtlasi peab projekteerija arvestama, et hoonet kasutavad erivajadustega inimesed ning seetõttu on vaja leida mitmesuguseid erilahendusi. Lisaks tuleb arvestada asjaoluga, et ehitustööde ajal peab haigla edasi toimima.
Kui Hiiumaa haigla peahoone rekonstrueerimistööd lõpevad, saab alustada tervise­keskuse rajamist praeguse polikliiniku majja.
Tõnis Siir ütles, et tervisekeskuse ehitustähtaegadest saab täpsemalt rääkida alles siis, kui haigla rekonstrueerimisprojekt valmis.
2018. aastal kinnitas vaba­riigi valitsus tervisekeskuste kaasajastamise investeeringu­toetuste muudatused, millega lisati kavasse veel kuus esmatasandi tervisekeskust, sh ka Hiiumaa oma.
Vastavalt kavale on Hiiumaa tervisekeskuse eeldatav maksumus kuni 1,45 miljonit eurot. Sellest projektile eraldatav Euroopa Regionaal­fondi toetus kuni 759 000 eurot. Toetuse taotleja ehk SA Hiiumaa Haigla oma­osalus on 25 protsenti abikõlblikest kuludest ehk 253 000 eurot.
Projekti tulemusena rekonstrueeritakse esma­tasandi tervisekeskuse jaoks ruumid aadressil Rahu tn 2 ja Rahu tn 2/1 Kärdla linnas ja teise tegevuskoha jaoks aadressil Hiiu mnt 1b Käina alevikus.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...