Connect with us

Uudised

Osavald: Päris suvepidudeta ei saa

erakogu
Teist kuud kurdavad mõned Kärdla elanikud, et ei saa magada kuna rannabaari Baywatch Beach Bar muusika on liiga vali ja kostab öösiti liiga kaua.
Osavald lühendas juulis aega, millal muusika mängida tohib, kuid leiab, et ettevõtjaile avaliku ürituse lube anda siiski tuleb.
Esimesed kaebused, et öö-rahu on häiritud, laekusid toimetusele 12. juuni ja 19. juuni öö kohta, nüüd juulikuu kohta. Väidetavalt andis osavald juunis baari pidajale loa korraldada avalikku üritust kasvõi ööpäev läbi.
Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann kinnitas, et Baywatch Beach Bari pidaja, OÜ JVK Holdings esitas vallale avaliku ürituse loa taotluse kogu suveks, kuid ei vasta tõele, et vallavalitsus väljastas kogu aeg ja ööpäev läbi kehtiva loa.
“Oleme väljastanud load kuupõhiselt vastavalt kokkuleppele politsei- ja piirivalveametiga ja mõlemas on ürituste korraldamiseks piirangud välja toodud,” selgitas osavallavanem.
Nii on terveks juunikuuks välja antud loal ajaline piirang õhtul kella 19 kuni öösel kella 4.30ni.
Kuna juunis pöördusid Kärdla elanikud valju muusika tõttu ka osavalla poole, konsulteeris vallavalitsus politsei- ja piirivalveametiga ning kehtestas juulis vallavalitsus oluliselt rangemad piirangud. Nii on juulikuus antud loal kirjas ainult konkreetsed kuupäevad ja pooleteise tunni võrra on lühendatud ka aega, milleni muusikat mängida tohib – reede õhtul kella 19st kuni öösel kella 3ni.
Nüüd laekus toimetusse uus kaebus, et inimesed ei saa magada, sest tegelikult peetakse pidu ka laupäeviti ja pigem kella 4ni hommikul.
Osavallavanem ütles, et enne lubade väljastamist ja kaebuste laekudes on baaripidajatega räägitud sellest, et öösel tuleb muusika vaiksemaks keerata. “Info on teatavaks võetud ja lubatud olukorda parandada,” ütles Preimann.
Ta oletas, et tõenäoliselt võib siiski juhtuda, et teatud tuulesuuna puhul kostab muusika linna rohkem ja häirib magajaid, kellel uneajal magamistoa aken avatud.
Preimann ütles, et linna maaala anti OÜ-le JVK Holdings kasutada selleks, et Kärdla linna rannapiirkonnas oleks kevadsuvisel ajal rohkem vaba aja veetmise, sh toitlustamise võimalusi ja  puhkajatel suvist meelelahutust. “Seetõttu ei ole mõeldav, et ettevõtjatele ei anta ühtegi avaliku ürituse luba,” ütles ta.
Öörahu rikkumistega tegeleb tema sõnul politsei, kellele tuleks rikkumistest koheselt teada anda. “Samuti on Baywatch Beach Bari pidajad jaganud oma kontakte juhuks, kui sealt kostuv muusika kedagi häirib, et nad saaksid neile otse helistada ja sellest teavitada. Minu teada on seda võimalust kasutatud ja kaebustele on koheselt reageeritud.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...