Connect with us

Uudised

Õpilasõhtud annavad lastele esinemiskogemuse

Neljapäeval oli Kärdla muusikakooli selle õppeaasta esimest õpilasõhtu kontserti kuulama tulnud saalitäis publikut.

“Pean muusikaõpingute juures väga oluliseks alustada esinemist pisikeste numbritega, mis tutvustavad lastele lavalolemist ja seda, kuidas muusikat esitatakse,” rääkis muusikakooli solfedžo-, klaveri- ja lauluõpetaja Raili Kaibald.

Kontserti alustasid kooli kõige nooremad õpilased rühmalauludega. “Oluline ei ole veatu esitus, vaid kogemus, sest läbi kogemuste me õpime ja kasvame,” selgitas Kaibald. Sama oluliseks nimetas ta laste julgustamist: “Lastele tuleb öelda, et nad suudavad ja nad pole saamatud ning esinemine oma pereliikmetele, sõpradele ja tuttavatele muusikakooli hubases saalis on väga hea võimalus esimeste esinemis­kogemuste saamiseks,” sõnas Kaibald.

Kõige nooremad on muusikakoolis õppinud napid poolteist kuud, kuid juba said mitmed neist kogemuse üksi oma erialapilliga esinedes.
Lisaks rühmalauludele esinesid seekord ka laulu-, viiuli- ja klaverieriala õpilased, keda juhendavad Arvo Haasma, Liivi Arro ja Ulla Mölder ning Raili Kaibald.

Muusikakooli õpilaste kontserte saab külastada kord kuus neljapäeviti kell 18. Õpilasõhtutele on eriti oodatud ka väiksemad lapsed koos oma vanematega, et nad saaksid tutvuda erinevate pillidega ja õpiks kontserdil olema. “Just sellest võib kasvada lapse soov kooli tulles hakata õppima ka mõnda pilli,” kinnitas Kaibald ja lisas: “On väga rõõmustav, et meie kontsertidel on hakanud käima palju lasteaialapsi, õpetajaid ja lapsevanemaid.”

Kaibaldi sõnul on kontserdil esineva lasteaialapse jaoks väga oluline, kui turva­isik kasvataja näol on teda vaatama tulnud. Samuti ka sõbrad, kellega lasteaias koos alles hiljuti mängiti. “Sealt see järelkasv ja ka huvi tuleb,” ütles Kaibald.
Muusikakooli kontsertidele kutsutakse esinema ka külalismuusikuid. Nii esines oktoobris klaverikunstnik Johan Randvere, kes esitas Urmas Sisaski loomingut. Järgmine kontsert on laupäeval, 4. novembril ja siis on kõigil võimalus kuulata muusikakooli saalis Soomest pärit kittariduot Caldera.
Septembris alanud õppeaastal on Kärdla muusikakooli nimekirjas 82 õpilast, neist 21 alles alustas õpinguid. Koolis on ka kaks uut erialaõpetajat – Ulla Mölder annab klaveritunde ja Taavo Taelma õpetab löökriistu.

Kooli tegemistesse on kaasatud ka Eesti üks parim trummar Toomas Rull, kes juhendab igakuiselt trummiklassi töötubasid.
Lisaks koolis toimuvatele sündmustele on ka sel aastal plaanis koos õpilastega külastada Estonia Rahvus­ooperit. Sel aastal osutus valitud etenduseks Tšaikovski ballett “Pähklipureja”. Raili Kaibald ütles, et ühised ettevõtmised suurendavad kooli ühtekuuluvustunnet ning laste huvi muusika ja kunsti suhtes laiemalt.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...