Jälgi meid

UUDISED

Ootame Ellen Niidu eluloo­raamatu esitlust

Ekraanikuva
Äsja ilmunud raamatu “Ellen Niit. Heleda mõtte laast” autor Maarja Undusk ütles, et tuleb hea meelega Hiiumaale raamatut esitlema. “Ellen Niit oli ju Hiiumaal, eriti muidugi Kassaris hästi tuttav inimene ja sellele lisaks on raamatus Hiiumaast veel mitmel moel juttu,” sõnas autor. Esialgu on toimumisaeg ja koht täpsustamisel, aga tõenäoliselt leiab üks kohtumine aset Kassaris ja teine Kärdlas.
Maarja Unduski sõnul on raamatu keskmes tema ema, kirjanik ja tõlkija Ellen Niit (1928–2016), kuid tänu intervjuudele, kodusele arhiivile ja rikkalikule muule materjalile on autor kujutanud tervet ajajärku Eesti kultuuriloos.
Raamatu valmimine kestis ligi seitse aastat. Kaks esimest aastat kulus materjali kogumisele ja intervjuudeks ja umbes viis aastat kulus kirjutamisele. Undusk meenutas, et eriti mahukas töö oli lindistatud intervjuude üleskirjutamine, aga seda tehes raamatu valmimise protsess juba toimus.”
Raamatu neli peatükki on juba ilmunud ajakirjas Looming, hiljem lisandus teosele teine, umbes sama mahukas osa.
Raamatu andis välja kirjastus Tammerraamat ja selle kujundas Andres Tali, kes valis välja ka pilkupüüdva kaanefoto.

KATI KUKK

Veel lugemist:

PERSOON

Lutz Dettmann on eestlastele tuttavaks saanud tänu oma romaanile “Anu”. Romaan räägib kaasahaarava loo Hiiumaa tüdruku Anu ja sakslase Christophi armastusest sõjakeerises, mille taustaks...

UUDISED

Neljapäeval oli keskus Ave Vita! puupüsti rahvast täis – tuntud kirjanik Elin Toona ja kirjandusteadlane Sirje Kiin olid kohale meelitanud suure hulga eri eas...

UUDISED