Connect with us

Uudised

Omastehooldajate reis viis meeltemaailma

RAILI MÄGI
18. septembri varajasel hommikutunnil alustasid 15 Hiiumaa omastehooldajat reisi Põhja-Eesti poole. Teel Järva-Jaani   liitusid meiega meie teejuhid ja võõrustajad Helle ja Tõnis Leppik.
Esimene pikem peatus sai tehtud “Meelteaias“, mis asub Järva-Jaani vallas. Enne, kui aiaga tutvuma saime hakata, täitsime oma kõhud maitsva supi ja sooja kohviga. Peale seda suundusime kaunisse meeliköitvasse aeda, mis jaotatud väiksemateks aiakesteks, millest igaüks loodud erineva meele tunnetamise jaoks: nägemis-, kuulmis-, kompimis-, maitsmis- ja haistmismeel. Aed on mõeldud ennekõike just puuetega inimestele ja seal saab läbi viia rehabilitatsiooniteenust läbi taimeteraapia. See on Eestis alles esimene omataoline, kuid arenenud riikides on sellised aiad juba kaua kasutuses olnud. Jalutuskäik selles imekaunis aias oli kosutav, huvitav ja õpetlik.
Meeled kõigeks uueks avatud, suundusime imeilusasse Sagadi mõisa. Palju meile seal aega ei antud, nii et tegime lihtsalt tiiru peale nii seest kui väljast ja sõitsime edasi Kuusallu.
Kuusalus külastasime väikest hooldekodu, kus elanikke kümme – kõik naised. Direktriss andis meile väikese ülevaate hooldekodu igapäevaelust, tervitasime hoolealuseid ja lühike visiit saigi läbi.
Edasi läksime Helle ja Tõnise juurde koju piknikule. Oh seda üllatust, kui ilus aed neil on väga paljude erinevate ja huvitavate taimedega. Sattusime sellest vaimustusse. Kõiki taimi sai ka kaasa osta ja seda võimalust ei jätnud me mitte kasutamata. Bussi pagasiruum sai kohe päris täis.
Ringkäik perenaise juhendamisel aias tehtud, sättisime end sisse katuse alla keha kinnitama. Peremees oli grilli alla süüdanud tule ja särisevad grillvorstid juba ootasid meid. Söögi kõrvale jagus juttu palju ja rohkemgi veel. Pidasime maha ka väikese koosoleku, kus sai vastu võetud otsus, et liitume MTÜga Eesti Omastehooldajate ühing. Uusi liikmeid pani end kirja seitse.
Oligi otsas see mõnus piknik ja asutasime end kodu poole teele. Vahepeatusena käisime imetlemas Jägala juga, mis oli võimas! Tagasi koju jõudsime kesköö paiku. Reis oli väga tore, reisikaaslased lõbusad ja bussijuht võrratu.
Saime reisil näha palju ilusaid kohti, tänu millele ka oma meeled värskeks. Samuti oli üht-teist õpetlikku kõrva taha panna. Arvan ja loodan, et ka kõik teised kaassõitjad on minuga samal arvamusel. Julgen öelda meie kõigi nimel, et sellised väljasõidud annavad meile, omastehooldajatele, juurde palju jõudu, jaksu ja energiat, et oma igapäevatoimetuste ja kohustustega paremini hakkama saada. Seda on meile väga-väga vaja!
Suur tänu Raili Mägile, et ta meid sinna viis, sest just tema oli meile teejuhiks ja sõidu organiseerijaks.
Aitäh ka bussijuht Meelisele, kes meid rõõmsameelselt kõikjale sõidutas.

HAJA KAEV

Veel lugemist:

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...