Connect with us

Uudised

Olümpiapronks noori innustamas

Marys Toomse
Rahvusvahelise spordi­nädala patroonid Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Jüri Tamm külastasid koole üle Eesti, et innustada õpilasi leidma endale sobivat liikumisrütmi.
Emmaste koolinoortel oli spordinädala raames külas kahekordne olümpiapronks Jüri Tamm.
Tamm, kes on ka Eesti olümpiakomitee asepresident, väisas Emmaste põhikooli neljapäeval ja tegi koos noortega kaasa kergejõustiku­treeningu.
Tamm toonitas, et aktiivsem tegelemine liikumisharrastustega ei ole mitte ainult Eesti, vaid terve Euroopa väljakutse. “On fakt, et Eesti elanikud, nii noored kui ka vanad, ei liigu piisavalt,” nentis ta ja kutsus kõiki inimesi üles otsima ja leidma oma rütmi.
“Rütmi all pean silmas, et iga inimene võiks harrastada just endale sobivat liikumis­viisi, mis tõesti meeldib ja paneb südame tuksuma. Kindlasti on igaühe jaoks olemas spordiala, mis talle sobib. See tuleb lihtsalt üles leida ja sealt edasi püüda saavutada treeningutes ka regulaarsus. See kõik kokku tähendabki oma rütmi leidmist,” selgitas Tamm Spordinädala moto mõtet.
Ürituse eestvedaja, Emmaste põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Tiina Koit hindas, et ettevõtmine läks korda ja tunnustatud sportlase visiit võiks noori veel enam sportima innustada. “Suur tänu kõigile osalejatele. Usun, et meil kõigil oli tore,” ütles Koit ning tänas toetustiimi – Marys Toomset, Anne-Mall Reinu, Anne-Ly Torstenssoni ja Toivo Pruuli – suure panuse eest.
1984. aastal Slovakkias Banská Bystricas heidetud 84,40 meetriga on Tamm läbi aegade kaheksas vasaraheitja. Paraku samal aastal toimunud Los Angelese olümpiamängudel eestlased NSVL boikoti tõttu osaleda ei saanud. Küll teenis Tamm neli aastat varem ja neli aastat hiljem, vastavalt Moskva ja Souli olümpial kolmanda koha. Lisaks 1992. aastal Barcelonas, siis juba Eesti rahvuskoondist esindades viienda koha.
23.–30. septembril toimunud üleeuroopaline spordinädal on kasvanud Eesti suurimaks liikumist ja tervislikku eluviisi propageerivaks ettevõtmiseks, milles osaleb sadu koole, spordiklubisid ja tööandjaid. Üle Eesti korraldati kaheksa päeva jooksul rekordilised 853 liikumist ja tervislikke elu­viise propageerivat sündmust. Suurima panuse spordinädala sõnumi levitamisel Eestis andsid üldhariduskoolid ja lasteaiad, kelle initsiatiivil sai teoks koguni 571 sündmust.
Ühtekokku registreeriti Eestis spordinädalal ligi 162 000 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...