Connect with us

Uudised

Ohutusvõistluselt jälle topeltvõit!

erakogu
Maikuu viimastel päevadel Roostal toimunud ohutusalasel võistlusel KEAT pälvisid Hiiumaa koolid kaksikvõidu.
Kaitse End ja Aita Teist! ehk KEAT-võistluse võitis Läänemaa ja Hiiumaa arvestuses Kärdla ühisgümnaasiumi võistkond, kes kogus 650,7 punkti. Üldhariduskoolide 6. klassidele mõeldud võistlusel esindasid Kärdlat Silvester Ilumets, Markko Matt, Kustu Künnapas, Johannes Soonik, Krislyn Kroon, Annabel Pielberg, Katariin Kokla ja Kristina Joarand.
Õpilasi juhendasid Heli Tomson, Reet Sauer ja Anneli Ilumets, kes saatis noori ka Roostal.
“Hiiumaa koolide tulemuse hindan kokkuvõttes väga heaks. Eks ma salamisi lootsin mõne kooli puhul head kohta, kuid seda, et Hiiumaa koolid taas esimese ja teise koha saavutavad, seda küll ei oleks julgenud arvata,” kiitis KEATi Hiiumaa koordinaator Kaljo Pihlamets kodusaare koolilapsi.
Mullu võitis sama võistluse Palade põhikooli võistkond, kaksikvõidu Hiiumaale kindlustas Lauka põhikooli võistkond.
Tänavu tuli teiseks Emmaste põhikooli võistkond koosseisus Erely Liisbet Johanson, Julie Rand, Kadleen Leenurm, Salme Vesingi, Kaspar Jaakson, Marek Haas, Johannes Markus Altmäe ja Rait Toomsoo, kes kogusid 630 punkti. Emmaste õpilasi juhendas Hergo Tasuja.
Kolmas oli Uuemõisa algkool 608,1 punktiga. Hiiumaa koolidest kogus Käina gümnaasiumi võistkond 569 punkti ja oli seitsmes, Lauka põhikooli õpilased olid 531,3 punktiga 15. ja Palade põhikooli võistkond 527,6 punktiga 17. kohal. Kokku osales 20 kooli Lääne- ja Hiiumaalt.
Tänavused võitjad olid pjedestaalil ka 2011. aastal: siis võitis Emmaste võistkond ja Kärdla oli kolmas. See oli ühtlasi viimane aasta, mil hiidlased võistlesid koos saarlastega. Pärast seda tehti vangerdus ja Hiiumaa asetati kokku Läänemaaga, saarlastega võistlevad nüüd pärnumaalased.
Tollal visati nalja, et saar-lased solvusid, et hiidlased nende eest auhinnalised kohad ära võtsid ja seetõttu muudatus tehtigi. Nüüd kui hiidlased on läänlastele kahel aastal järjest silmad ette teinud, räägivad irvhambad, et uus vangerdus on lähedal.
Lisaks esikolmikukohtadele on Käina võistkond pidevalt olnud esikuuikus või selle piirimail. Maanteameti eriauhinna teeninud Käina kooli võistkonna juhendaja Maarika Kiislar ütles, et õpilased jäid võistlusega rahule: “Esimene päev oli väga asjalik. Eriti meeldisid poistele laskmine, tuletõrje tegevuspunktid, elektriohutus, autokooli punkt, kus turvavööd testiti ja sai rullivas autos lavastatud autoõnnetuse läbi elada.” Ta lisas, et projektiga tuleks kindlasti jätkata.
Hiiumaal veavad KEATi päästeameti vanemspetsialist Kaljo Pihlamets, Kädu Aasma politsei- ja piirivalveametist ja Vilma Tikerpuu Hiiu maavalitsusest. Pihlamets ütles, et on ise ka mõelnud, mis on meie õpilaste heade tulemuste põhjuseks, kuid siiamaani ei ole veel täpset vastust välja mõelnud. Pihlamets pakkus, et kõige tähtsamad on ikkagi lapsed ise. “Kuulsin Roostal tagasidet võistluspunktidest just Kärdla ja Emmaste võistkondade kohta. Öeldi, et nad olid väga asjalikud ja ühtsed, kui oligi mõni lahkarvamus, ei jäetud seda niiöelda ripakile, vaid leiti rahuldav lahendus – kõik tahtsid endast parima anda,” rääkis Pihlamets.
KEAT-projekti toetab Eesti haigekassa Läänemaa ja Hiiumaa traumade ennetamise projekti raames. Suure panuse selle õnnestumisse annavad päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet, kes koolides koolitusi läbi viivad.
Varasemalt on õpilastele koolitust pakkunud Punane Rist, sel aastal liitus projektiga ka maanteeamet. Nemad aga ei soovinud tulla kooli, vaid kutsusid õpetajad enda juurde. Pakutud aeg ei sobinud ja nii otsisid juhendajad ise teemat valdavad koolitajad üles. “Au ja kiitus neile, et nad suutsid leida lahenduse, mis kajastus ka tulemustes, aga kindlasti tulevikus leiame koolituste osas positiivse lahenduse,” tunnustas Pihlamets õpetajaid. Omalt poolt tänas ta projektis osalenud õpilasi, nende juhendajaid ja kontaktisikuid – kõiki, kes mingil moel seotud KEAT-projektiga.
HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....