Connect with us

Uudised

Õde-venda Kutserid tegid Viljandis tubli tulemuse

sportfoto.ee
Pühapäeval, 4. mail oli suurem osa Eesti ratturitest, v.a Euroopas pedaalivad profid, Viljandis Mulgi rattamaratonil.
Sellele Eesti suurimale maastikurattasündmusele eelnes laupäeval Viljandi tänavasõit. Viimase teeb eriti põnevaks 250meetrine Trepimäe tõus, mida sõltuvalt vanuseklassist tuleb võtta kaks kuni kaksteist korda.
“Hiiumaa noorratturite jaoks ei olnud sellest “mõrvarlikust tõusust ülesronimine” esmakordne katsumus. Seda on tehtud ka eelnevatel aastatel. Sellel aastal käidi seda kevadisel koolivaheajal ka eraldi treenimas,” selgitas noorte toetaja Andres Kutser, treener Indrek Kutseri vend.
Ja vaev tasus end taas. Karmo Kutserile ei olnud võistlusel vastast ja võit konkurentide ees oli mäekõrgune. Teine hiidlane Robin Pruul saavutas 36 noormehe konkurentsis kümnenda koha.
Indra Kutseril tuli N14 vanuseklassis alla vanduda vaid ühele, temast aasta vanemale tüdrukule ja tasuks teine koht.
Pühapäeval startis Viljandis Estonian Cup sari 14. Mulgi rattamaratoniga. Sari koosneb kuuest etapist. Nagu eelmistel aastatel, nii ka tänavu võistlevad noored poolmaratonidel. Viljandis oli distantsi pikkuseks 35 km. Ilm sõitu küll väga ei soosinud, aga tingimused, ka halvad, on võrdsed kõigile. Kokku oli poolmaratoni stardis ligi 500 ratturit, kellest tulemuse sai kirja 447.
Karmo Kutser lõpetas M14 vanuseklassis esimesena ning kaksikvõidu hiidlastele tagas Robin Pruul. Üldarvestuses andis noormeeste sõit tulemuseks vastavalt 5. ja 14. koha.
Indra Kutseril tuli startida poistest mitu rida tagantpoolt, kuna stardikoht sõltub eelmise aasta tulemusest, aga see ei seganud teda head sõitu tegemast. N14/16 vanuseklassis saavutas ta tubli teise koha ja üldkokkuvõttes oli 60.
HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...